Manisa Haberleri

ALDIRMAZ’A AVRUPA’DAN ÖDÜL

Haber 02.07.2013 14:09 Salı
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a bir ödül de yurtdışından geldi. Kısa adı EBA (Europe Business Assembly) olan kuruluşun İsviçre'nin Montrö kentinde gerçekleştirdiği ödül töreninde Aldırmaz'a "En Başarılı Şehir Yönetimi ve Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı" ödülleri verildi.
Avrupa'da köklü bir geçmişi bulunan ve İngiltere kökenli olan Europe Business Assambly (EBA) Değerlendirme Kurulu, geleneksel "Uluslararası Socrates Ödülleri"nin sahiplerini belirlerken bu yıl da titiz bir çalışma yürüttü. EBA Değerlendirme Kurulu, eğitim, kültür, ekonomi, şehircilik gibi birçok alanda yaptığı araştırmalar ve değerlendirmeler sonucunda 2013 yılının "En"lerini belirledi.
İsviçre Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Socrates Ödülleri töreninde Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz Adana’nın dinamik ve yatırıma uygun gelişiminden ötürü "En Başarılı Şehir Yönetimi ve 2013 Yılı En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı" ödüllerine layık görüldü. Çok sayıda ülkeden kendi alanında Socrates Ödülü'ne layık görülen Bilim adamları, sanatçılar ve siyasetçilerle birlikte İsviçre'nin Montrö kentindeki ödül törenine katılan Zihni Aldırmaz kendisi ve Adana halkı için gurur vesilesi olan bu ödülü Socrates Ödülleri Değerlendirme Komitesi Başkanı Prof. Dr. John Netting'in elinden aldı.
Uluslararası düzeydeki bu prestijli ödülü alırken büyük heyecan yaşadığını söyleyen Zihni Aldırmaz, "Her ödülü olduğu gibi bu ödülü de birlikte başarıp birlikte kazandık. Böylesine önemli ve onurlu bir ödülü Adana halkı adına almaktan büyük mutluluk duydum. Bu ödül tüm Adanalılarındır" dedi.