Manisa Haberleri

AKSARAY DEVLET HASTANESİ’NDE GECE POLİKLİNİK HİZMETİ

Haber 02.07.2013 15:50 Salı
Aksaray Devlet Hastanesi’nde 1 Temmuz itibariyle gece 23.00’e kadar Dahiliye, Kulak Burun Boğaz (KBB) ve Ortopedi Acil Polikliniklerinde sağlık hizmeti verilmeye başlandı.
Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Düzgün, mesai saati dışında acil servise başvuran hastaların önemli bir kısmı gerçek acil hastası olmadığını belirterek, “Normal poliklinik hastalarının da mesai saati dışında acil servisimize başvurması, acil serviste ki hasta yoğunluğunu arttırmakta. Hastane yönetimi olarak mesai saatleri dışında hasta bakılması için acil servisimizin hemen yanı başında bulunan alanda düzenleme yaparak, Dahiliye, KBB ve Ortopedi poliklinikleri oluşturduk. Bu polikliniklerimiz 1 Temmuz tarihi itibari ile hastalara sağlık hizmeti vermeye başladı. Bu poliklinikte istenilen tetkik ve tahlillerde acil servis içerisinde bulunan röntgen ve laboratuvar tarafından yapılacak. Hastalarımız hafta içi mesai saati dışında gece 23.00’e kadar nöbetçi uzman doktorların bulunacağı Dahiliye, Ortopedi ve KBB polikliniklerinde muayene olabilecekler” dedi.
Poliklinik hastaları denilen ayaktan hastaların, acil serviste hasta yoğunluğu arttırdığını doktor ve yardımcı sağlık personelini de zor durumda bıraktığını ve verilen sağlık hizmetinin kalitesini düşürdüğünü vurgulayan Başhekim Dr. Düzgün, “Mesai saatleri dışında acil servisimize başvuran ayaktan hastalarımızdan Acil Dahiliye, KBB ve Ortopedi polikliniklerini kullanmalarını önemle rica ediyorum” dedi. Acil Servisin hemen yanı başına kurulan ve uzman doktorların nöbetleşe çalışacağı Acil Dahiliye, Kulak Burun Boğaz KBB ve Ortopedi Poliklinikleri, hafta içi mesai saatleri dışında 18.00-23.00 saatleri arasında sağlık hizmeti verecek.