Manisa Haberleri

GÖMEÇ’TE PARKE TAŞ VE ASFALT ÇALIŞMALARI

Haber 02.07.2013 16:03 Salı
Balıkesir’in Gömeç Belediyesi tarafından sürdürülen şehir içi kilit parke taş döşeme çalışmaları sürerken diğer yandan da ilçeye bağlı sahil bölgesi yollarında da asfalt çalışmaları da start aldı.
Gömeç merkezinde cadde ve sokakların menfez çalışmalarının yenilenerek, kilit parke taşı ile kaplanmasına ilişkin çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Gömeç Belediyesi tarafından şimdide ilçenin sahil kesiminde bulunan yazlık yerleşim birimleri Kızko ve İntaland bölgelerindeki yollar asfaltlanmaya başladı. Yaklaşık 5 kilometrelik yolun asfaltlanacağı sahil bölgesinde başlayan çalışmaların henüz ilk günlerinde birçok bölümün tamamlanması ise çalışmaların oldukça süratli ilerlediğini gösterirken, asfaltlama çalışmalarının yaklaşık 15 gün içinde tamamlanmasının hedeflendiği bildiriliyor. Gömeç’te Sahil kesiminde başlayan asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ilçe merkezinde bulunan yollarında kilit parke taş döşemesi çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Gömeç Belediye Başkanı Naim Kocabıyık, söz konusu çalışmalar kapsamında 50 bin metrekarelik bölümün sona erdiğine işaret etti.
Kocabıyık, beldede geriye kalan 10 bin metrekarelik yolun ise bu ay sonuna kadar tamamlanarak vatandaşların hizmetine gireceğini vurgulayarak, “Çalışmalarımız kapsamında, ilçe merkezimizdeki Kemalpaşa Mahallesinde bulunan Cami, Okul, Ömer Hayyam, Selvili, Niğdeli, Ayanoğlu, Yenicami, Uzun, Sarmaşık, Kurtuluş, Göçmen, Karaayıt 1-2-3, Ali Aydınlıoğlu, Zeytinli, Rüya Atlı, Emin Çakır, Bahçeli, Tulumbalı, Gül. Devrim, Binici, Asmalı, Çakmak, Hafız Necip, Menekşe, Haşimağa, Ahmet Kocabaş sokaklarımız kilit parke taşı ile döşenmiştir” dedi.
İlçe merkezindeki Mithatpaşa Mahallesinde bulunan Orhan B Bağcı, Uygun, İpek, Gaffar Okkan, Kantarcı 1, Kantarcı 2, Kantarcı 3, Mehmetçik, Kundakçı, Ocaklı, Okul, Sakızlı, Sanayi, Uç, Bozoba, Köprü, Çınar, Emin Efendi, Kemal Esensoy Caddesi ile buna paralel sokakların tamamının kilit parke taş döşemelerin tamamlandığını kaydeden Gömeç Belediye Başkanı Naim Kocabıyık, “Bunların yanı sıra Yaya Mahallesi, Hürriyet, Dereyolu, Çam, Cami, Okaliptus, Şehit Turan ince, Aziz Efendi, Bilgin, Okul, Ali Yücel, Bilgin, Ceviz, Leylak 1, Leylak 2, Orta, Narlı, Aralık, Hacı Osman, Kurucuoğlu, Adalı, Dağınıklar gibi sokaklarımızın da bazı bölümleri bitmiş ve halkımızın hizmetine girmiş durumdadır” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocabıyık, muhabirimize yapmış olduğu açıklamada, ilçe genelinde süren hummalı yol çalışmalarını bir ay içinde tamamlanarak, Gömeç halkının hizmetine sunacaklarını da müjdelemeyi ihmal etmedi.