Manisa Haberleri

KUŞADASI TİCARET ODASI HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber 02.07.2013 16:14 Salı
Kuşadası Ticaret Odası Haziran ayı Olağan Meclis toplantısı Kuşadası Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapıldı. Açılış ve Hazirun Cetvelinin imzalanması ile başlayan toplantıda, bir önceki toplantı tutanağı, Kuşadası Ticaret Odası Mayıs ayı hesapları ve Mayıs 2013 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu görüşülerek ibra edildi.
Komitelerdeki eksik olan Eksper isimlerin belirlenmesinin ardından söz alan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, kuruluşu çok eskiye dayanan ve Oda Hizmet Binasındaki ofislerinde hizmet veren Kuşadası Turizm ve Tanıtma Derneği hakkında bilgi verdi ve bu dönemde de Kuşadası’nın tanıtım çalışmalarının dernek üzerinden yapılacağını belirtti.Başkan Akdoğan’ın, aynı gün yapılan “Kruvaziyer ve Çarşı Sorunları” toplantısı ile ilgili bilgi vermesinin ardından toplantı, meclis üyelerinin çarşı sorunlarıyla ilgili görüşlerini belirtmesi ile devam etti.
Çarşamba Pazarının kaldırılmasının gündeme alınmasını öneren Ticaret Odası Meclis Üyesi Selami BAYRAKTAR, özellikle Çarşamba pazarının esnafı olumsuz etkilediğini ve pazaryerleri ile ilgili mutlaka önlem alınması gerektiğini belirtti. Toplantı, aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Kuşadası Ticaret Odası Meclis Katip üyesi Faik Alp’in Belediyenin kapalı Pazar yeri projesi ile ilgili bilgi vermesiyle devam etti. Kuşadası Ticaret Odası Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı dilek ve temenniler ile son buldu.