Manisa Haberleri

ULUCANLAR VE ÇENGELHAN MÜZESİNDEN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

Haber 02.07.2013 16:20 Salı
Altındağ Belediyesi’ne bağlı Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nin yaptığı işbirliğiyle; Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’ni gezenler, yürüyüş mesafesi yakınlığında bulunan Çengelhan Müzesi’ni de indirimli olarak ziyaret edebilecek.
Gerçekleştirilen kampanya ile bir müzeyi gezenler diğer müzeyi indirimli olarak ziyaret edebiliyor. Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni 5 TL karşılığında gezen vatandaşlar, Çengelhan Müzesi’ni 3 TL’ye görme imkanı buluyor. Aynı uygulama Ulucanlar Cezaevi Müzesi için de geçerli. Ankara Kalesi’nin tam karşısında yer alan Çengelhan Müzesi’ni ziyaret edenlere, Ulucanlar Cezaevi Müzesi de 5 TL yerine 2 TL’ye kapılarını açıyor.
15 Haziran 2011 tarihinde ziyaretçilere açılan Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni bugüne kadar 250 bin kişinin ziyaret ettiğini hatırlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, indirimli bilet uygulamasıyla bu sayısının daha da artacağına inandığını belirtti. Başkan Tiryaki, kampanyanın 31 Temmuz’a kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.