Manisa Haberleri

GAZİANTEPSPOR YENİ SEZON İÇİN İLK ANTRENMANINA ÇIKTI

Haber 02.07.2013 21:06 Salı
Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Gaziantepspor yeni sezon hazırlıkları için kendi tesislerinde toplanarak ilk antrenmanını yaptı. Futbolcular ve teknik heyet yeni sezon için umutlu.
Bugün akşam saatlerinde Celal Doğan Tesisleri’nde bir araya gelen Kırmızı-siyahlı ekip ilk antrenmanına teknik direktör Bülent Uygun ve yardımcılarının koordinesinde çıktı. Antrenmana düz koşu ve açma germe egzersizleri ile başladı. Futbolcuları izlemek için Gaziantepspor As Başkanı Ömer Çelik ve Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl’da tesislere geldi. Gaziantepsporlu kalabalık bir taraftar grubu da ilk antrenmanda futbolcuları yalnız bırakmadı. Meşale yakan taraftarlar teknik direktör Bülent Uygun ve futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu.
Gaziantepsporlu Ekrem Dağ yeni sezondan umutlu olduklarını belirterek, “İnşallah bu sezon hem bizim için hem Gaziantep için hayırlı bir sezon olur. İnşallah eski kötü günleri geride bırakıp yeni sezona hedefleri büyük gireriz” dedi.
Teknik direktör Bülent Uygun ile devam ettikleri için mutlu olduklarını ifade eden Şenol ise, “Aramıza katılan yeni arkadaşlarımız var ve gelecek olan arkadaşlarımızda var. Şimdi çok iyi bir kamp dönemi geçirip yeni sezona hazırlanmak istiyoruz. Havalarda fena değil. İnşallah burada antrenmanlar yapıp yeni sezona hazırlanacağız. Ben sezon bitmeden mukavelemi 2 yıl daha uzatmıştım. Teklif vardı ama 2 yıl uzattığım için teklifler değerlendirilmedi. Gaziantepspor da olmaktan mutluyum. İnşallah bundan sonra başarılı bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Gaziantepsporlu Muhammet’te yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Zor bir sezon bizi bekliyor. Bu sezon çok iyi hazırlanmamız lazım. Bu sezon antrenmanlarda biraz daha yavaş başlayacağım. Diğer arkadaşlarımdan daha yavaş antrenman yapacağım. Bu sezon kampta bende antrenmanlara başlamayı düşünüyorum. Bu sezon iyi hazırlanmamız lazım zorlu bir sezon yaşamamız için hayırlısı olur artık” diye konuştu.
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni sezonun huzurlu sağlıklı mutlu gönüllerinden geçtiği gibi kazasız belasız futbol izleyicilerinin keyif aldığı bütün taraftarların sevgi ve saygı içerisinde kardeşçe maçların oynandığı, hak edenin kazandığı, izleyenin keyif aldığı bir sezon diliyorum. Takım olarak bugün ilk idmana Allahın izniyle başladık. Geçen sezon yaşadıklarımızdan sonra bu sezonun daha farklı olmasını gerek düşünce olarak gerekse de takım formatında farklılıklar oluşturmak adına elbirliği ile bütün herkesle el ele verip Gaziantepspor’un daha güzel günlere oynadığı günlere taşımak istiyoruz. Oyundan keyif alan bütün bireysel yeteneklerini sergileyen ve bu anlamda taraftarın gönlünde taht kuran bir takım ortaya çıkarıp, hak ettiği başarıları elde edip inşallah mutlu bir şekilde sezonu kapatmak istiyoruz” dedi.
Basın mensuplarının transfer konusu ile ilgili sorduğu soruya ise teknik adam Uygun, “Serdar için üç takımla görüşmeler devam ediyor. Maddi anlamda biraz pürüz var. Maddi imkan sağlandığında Serdar o takıma gidecek. Cenk’te yarınki idmana katılacak ve onuda istiyorlar. Ekonomik anlamda istediğimiz verilirse Cenk’te aramızdan ayrılacak. Takıma genç arkadaşlarımız geldi ve onlara bakacağız. Onların durum değerlendirmesini yapacağız” diye konuştu.