Manisa Haberleri

TORBALI’DA ASFALT EKİPLERİNDEN PAZAR GÜNÜ MESAİSİ

Haber 03.07.2013 11:58 Çarşamba
İzmir'in Torbalı İlçesi'nde günde 700 ton asfalt döken belediye ekipleri, Pazar günleri de çalışmalara devam ediyor. Ekipler son 2 ayda 20 Bin ton sıcak asfalt döktü
Havaların ısınması ile birlikte hızlanan asfalt çalışmaları Pazar günleri de devam ediyor. Genişleyen hizmet alanında daha kaliteli bir hizmet götürmek için geceleri ve tatil günleri de çalışan ekipler, bu yaz ilçede bozuk yol kalmayana kadar çalışmalarını sürdürecek. Belediyenin bu temposundan vatandaşlar da oldukça memnun.
YAZ SONUNA KADAR BÜTÜN YOLLAR ASFALTLANACAK
İlçede 4 ayrı bölgede asfalt çalışmaları devam ediyor. Ekipler altyapı nedeniyle bozulan yollarda asfalt ve onarım çalışmaları yaparken, bir taraftan da ilçeye yeni yollar kazandırılıyor. Günde 35-40 kamyon sıcak asfalt döken belediye ekipleri son 2 ayda yaklaşık 20 Bin ton sıcak asfalt döktü. İç yolları 1.200 kilometre uzunluğa ulaşan belediye ekipleri, çalışmalarına hız vererek yaz sonuna kadar tüm yolları asfaltlamak için çabalarını sürdürüyor.
VATANDAŞ, BAŞKAN UYGUR’A TEŞEKKÜR ETTİ
Belediye ekiplerinin önemli bir eksiği giderdiğini belirten mahalle sakinlerinden Sancak Yapı Kooperatifi Yöneticisi, 65 yaşındaki emekli vatandaş Kadir Aslan, “Torbalı Belediyesi ve İsmail Uygur’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Yazın toz, kışın çamurdan dolayı sıkıntı çekiyorduk. Çocuklarımız sokakta oynayamıyorlardı. Sağ olsun belediyemiz yollarımızı asfaltladı, bizleri bu sıkıntıdan kurtardı. Mahallemiz adına Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.