Manisa Haberleri

ERCİYES KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ, MELİKGAZİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Haber 03.07.2013 12:49 Çarşamba
Erciyes Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan Gürpınar ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hülya Keçeli, Tolga Gürbüz, Mesut Coşkun, Zübeyde Gerçel, Gamze Ercan ile Fethi Yalçın Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Türkiye'nin zirvesi sayılan beyazlar içerisinde Erciyes Dağının Kayserili sanatçılara ilham verdiğini belirten Dernek Başkanı Hasan Gürpınar, derneklerinin yeni kurulduğunu ve sanatçılar olarak Kayseri’yi kendi açılarından, kendi gözlerinden ve kendi yorumlarından bakarak eserlere yansıtacaklarını kaydetti.
Erciyes Kültür ve sanat Derneğinin geçen ay kurulduğunu hatırlatan dernek Başkanı Hasan Gürpınar, ziyaretlerinde şu açıklamalarda bulundu:
''Kayseri ilimiz planlı gelişimi ile son yıllarda şehircilik de model olmuştur. Kayseri ilimiz Anadolu’nun tam ortasında doğu ile batının merkezi konumunda olmuş ve yüzyılların birikimi ile geleceğe ışık tutmaktadır. Kayserimiz bir sanayi, ticaret, turizm ve sağlık merkezidir. Ancak daha da önemlisi medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmanın avantajı ile aynı zamanda kültür ve sanatın merkezidir. Zaten Kayseri ilimiz Makara-İ Ulema Şehri olarak bilinmektedir. Kayseri el sanatları ve motifleri dünya sanat tarihinde haklı yerine almaktadır.''
Erciyes Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan Gürpınar ile Yönetim Kurulu Üyelerin ziyaretlerinden onur duyduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak her zaman kültür ve sanat ile iştigal edenlerin yanında olduk. Destek ve hizmetlerimiz bunların birer kanıtıdır. Sosyal ve Kültür Merkezleri, Sergi Salonları, konferans ve edebiyat günleri bunlara iyi bir örnektir. Melikgazi Belediyesi olarak şehrin fiziki yapısı yanında kültür ve sanat yaşamını önemsiyor ve değer veriyoruz'' dedi.
Erciyes Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ressam ve Hat Sanatçısı Fethi Yalçın tarafından yapılan eser, Başkan Memduh Büyükkılıç’a hediye edildi.