Manisa Haberleri

ALANYA’DA ÖLEN ALMAN, İSLAMİ USULLERE GÖRE DEFNEDİLDİ

Haber 03.07.2013 13:25 Çarşamba
Antalya'nın Alanya ilçesinde, 13 yıldır yerleşik olarak yaşayan kalp ve solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden 73 yaşındaki bir Alman, vasiyeti üzerine İslami usullere göre defnedildi.
Tatil için Alanya'ya geldiği dönemde bir ev satın alan ve 13 yıldır ilçede yaşayan Dieter Heisters, geçen günlerde yaşlılığa bağlı kalp ve solunum yetmezliği sonucu hastaneye kaldırıldı. Heister, bir süre tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti. Babasının ölüm haberi üzerine Alanya'ya gelen oğlu Kaither Heisters, babasının ölmeden önce kendisine İslami usullere göre defnedilmek istediğini söylediğini belirterek, Concordia Defin ve Cenaze Hizmetleri Şirket Müdürü Hatice Dolphin ile irtibata geçti.
Firma tarafından gerekli yasal işlemlerin gerçekleşmesinin ardından Dieter Heisters, oğlu ve arkadaşlarının katıldığı törenle İslami usullere göre toprağa verildi.
Concordia Defin ve Cenaze Hizmetleri Şirket Müdürü Hatice Dolphin yaptığı açıklamada, "İlçemize 13 yıl önce tatil için gelen ve geçen günlerde hayatını kaybeden Dieter Heisters'in vasiyeti oğlu tarafından bize iletildi. Biz de gerekli işlem ve izinlerin ardından kendisinin son isteğini yerine getirerek İslami adetlere göre defnini gerçekleştirdik" dedi.