Manisa Haberleri

İGM BAŞKANINA SİHAHLA SALDIRAN ŞAHIS YAKALANDI

Haber 03.07.2013 13:27 Çarşamba

 Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'a silahlı saldırıda bulunan şahıs, avukatıyla birlikte polise teslim oldu. 

\r\n


\r\nOlay, 19 Haziran günü Merkez Akıncılar Mahallesi Ulupark yakınlarında meydana geldi. Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz arkadaşlarıyla birlikte çay içtiği Ulupark'tan ayrılırken silahlı saldırıya uğramış ve yara almadan kurtulmuştu. Silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Yetkin U (30), bugün avukatıyla birlikte polise teslim oldu. Şahsın ilk sorgusunda susma hakkını kullandığı belirtilirken, sağlık kontrolü için Manisa Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada yapılan muayenenin ardından şahıs adliyeye sevk edildi.
\r\n
\r\nZANLININ AİLESİNİ TANIYORUM
\r\nŞahsın teslim olmasının ardından açıklama yapan Manisa İGM Başkanı Hayrullah Solmaz, şöyle konuştu: "Şahsın dışarıdan bakıldığında teslim olmuş gibi gözükse de emniyet müdürlüğümüzün bu noktada yaptığı sıkı çalışmalar bu işin failini kaçamaz noktaya getirmiştir. Bu bir teslim olma değil baskıdan kurtulmadır. Ben Hayrullah Solmaz olarak bu davaya müdahilim. Affetme ve uzlaşma gibi bir şey söz konusu değil. Avukatım davaya müdahil olarak girecek. İlk edindiğim intiba susma hakkını kullandığı yönünde. O susma hakkını kullansa da polisin hazırladığı olay yeri tutanakları ve delillerin bulunması sonrasında adliyemizin ve savcılarımızın çalışmaları bu tür hadiseye girişen insanlara da ibret olabilecek bir cezayı muhakkak vereceklerdir. En büyük arzum da bu failin yakalanmasıyla beraber bunun arkasında ne varsa birileri de varsa tüm çıplaklığıyla beraber açıklanacağı günü en hızlı şekilde bekliyorum." Şahsın ailesini tanıdığını belirten Solmaz, "İşin en acı kısmı, failin babası 15 yıldır tanıdığım bir insan. Amcası yıllardır tanıdığım bir insan. Kendisi bende iz bırakacak bir insan değil. Belki de kalabalığın içerisinde bana selam vermişse bilemem. Ama hatırladığım bir yüz değil" diye konuştu.