Manisa Haberleri

KONYA’DA YAZ KUR’AN KURSLARI İLGİ GÖRÜYOR

Haber 03.07.2013 14:03 Çarşamba
Konya’da okulların kapanmasının ardından Kur’an kurslarına ilgi gösteren çocuklar, hem Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor, hem de ders aralarında çeşitli aktivitelerle stres atıyor.
Konya İl Müftülüğü tarafından açılan yaz Kur’an kurslarına okulların kapanmasının ardından ilgi gösteren aileler, çocuklarını kurslara yazdırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl için belirlediği “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz” sloganı ile düzenlenen yaz Kur’an kurslarında tecrübeli hocalar tarafından veriliyor. Hacıveyiszade Camisi’ndeki kurslara da çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Kurslar sayesinde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen çocuklar, ders aralarında sıkılmamaları için çeşitli aktivitelerle de stres atıyor. Caminin altında yaz Kur’an kursu düzenlenen geniş bir bölümde eğitim alan çocuklar, ders aralarında yanlarında getirdikleri topla futbol oynuyor. Oyun sırasında oldukça neşeli görünen çocuklar, futbolun yanı sıra ‘simit’ adını verdikleri oyunla da eğleniyor.
Yaz Kur’an kurslarına gelmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, hocalarının sayesinde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiklerini belirtti. Eğitimleri sırasında çeşitli oyunlar oynadıkları da dile getiren çocuklar, ders aralarında oyun oynayarak eğlendiklerini ve hocalarının kendilerini ileriki zamanlarda pikniğe ve halı saha maçlarını da götüreceğini söyledi.