Manisa Haberleri

TRABZON’UN ERDOĞDU YOLU TRAFİĞE AÇILDI

Haber 03.07.2013 14:22 Çarşamba
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, 61 proje vaadi içerisinde yer alan Erdoğdu yolundaki genişletme çalışmalarının tamamlanan bölümü trafiğe açıldı.
Trabzon Belediyesi ile Karayolları tarafından genişletme çalışmaları devam eden Erdoğdu yolunda Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasındaki bölüm trafiğe açıldı. Çift gidiş ve geliş olarak yapılan ve geçtiğimiz günlerde asfaltı serilen yolun trafiğe açılması sürücüleri ve vatandaşları memnun etti. Yolun hizmete açılmasıyla birlikte Atapark ile İsmetpaşa ilköğretim okulu arasında meydana gelen trafik sıkışıklığı da ortadan kalkmış oldu.
2014 yılı sonunda tamamlanması planlanan Erdoğdu Yolu güzergâhında bulunan 173 parselin kamulaştırması ve yıkım çalışmaları tamamlandı. Hak sahiplerine bugüne kadar 52 milyon 249 bin TL ödenen Erdoğdu Yolu'nun Kanuni Bulvarı güzergâhı bölümüyle çakışan 15 binanın ise kamulaştırılması için gerekli işlemleri ise devam ediyor. Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak planlanan 3 km. uzunluğundaki Erdoğdu Yolu'nun yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Erdoğdu Yolu'nun bitirilmesiyle kuzey - güney kuşaklamasında bulunan mahalleler ile merkez köylerin trafik problemi de çözülmüş olacak.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ‘Söz verdiğimiz’ gibi sloganıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ve vaatlerini bir bir hayata geçirdiklerini kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu, vaatlerinden biri olan Erdoğdu Yolu'nda yapım ve yıkım işlemlerinin planlandığı şekilde devam ettiğini belirterek, "Trabzon için en öncelikli projelerden birisi olan Erdoğdu Yolu'nda kamulaştırmalar tamamlanırken, yıkım ve yapım çalışmaları aynı anda devam ediyor. Yıkım ve altyapı çalışmaları tamamlanan Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasında kalan bölüm trafiğe açıldı. Çift gidiş-geliş olarak planladığımız Erdoğdu Yolu tamamlandığında kentimizin önemli ulaşım sorunlarından biri tamamlanmış olacak. Biz bu yolun 2014 yılı sonuna kadar bitirileceği sözünü verdik. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım'a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar'a, milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüz Cahit Turhan'a, Karayollarında bu yolun yapımı için gayret gösteren tüm personele ve yüklenici firma yetkililerine teşekkür ediyoruz" dedi.