Manisa Haberleri

FUHUŞ ŞEBEKESİNE OPERASYON

Haber 03.07.2013 16:07 Çarşamba
Gaziantep polisi, fuhuş şebekesine yönelik yaptığı operasyonda, 7 mağdur kadın ile bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen 12 kişiyi gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Gaziantep-Nurdağı otoban yolu üzerinde fuhuş yapıldığını tespit etti. Bunun üzerine Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesince operasyon düzenlendi.
11 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 mağdur kadın ile bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen 12 kişi gözaltına alınırken, ayrıca fuhuş müşterileri oldukları tespit edilen 31 erkek şahsın ise bilgisine başvuruldu. Şüpheli şahısların üst ve ikametlerinde yapılan aramada, 1 adet 7.65 milimetre çapında ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait MKE yapımı 8 adet fişek, 2 adet kurusıkı tabanca, 147 adet kurusıkı tabanca fişeği, 2 adet av tüfeği, 43 adet av tüfeği fişeği, 12 gram uyuşturucu madde, 5 adet captagon hap, araçları durdurmakta kullanılan 4 adet el feneri, 1 adet kamera kayıt cihazı, 17 adet cep telefonu, 35 adet üzerinde ‘arayın tanışalım’ ibareleri bulunan kartvizit ve 3 adet araç ele geçirildi. Polis, suçtan elde edilen paralara da el koydu.
Gözaltına alınan 12 şüpheli şahıs, ifadeleri alınmak üzere Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada ifadeleri tamamlanan 12 şahıs, haklarında düzenlenen “Fuhuş Yapmak, Yaptırmak Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgüte Üye Olmak, Fuhşa Aracılık ve Yer Temin Etmek, Fuhşa Teşvik Etmek, Fuhuştan Maddi Menfaat Temin Etmek” suçundan adliyeye sevk edildi.
Adliyeye sevk edilen 12 kişiden 9’u tutuklanırken, mağdur 7 kadının ise zührevi hastalıklar yönünden incelenmek üzere ilgili sağlık kuruluşuna sevk edildiği öğrenildi.