Manisa Haberleri

ÇANKIRI’DA YEŞİLÇAM TÜRKÜLERİ KONSERİ

Haber 03.07.2013 16:51 Çarşamba
Çankırı Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çankırı Şubesinin organizasyonunu üstlendiği Yeşilçam Türküleri Konseri, Çankırılılardan yoğun ilgi gördü.
Taş Mektep bahçesinde düzenlenen programa Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç, sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç, programında organizesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.
Şef Mustafa Özcan öndeliğindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 29 kişilik ekibi ile Yeşilçam filmlerine konu ve isim olmuş unutulmaz türküleri seslendirerek Çankırılıların gönlünü fethetti. Program, dönemin filmlerine ait sinevizyon gösterisi ile görsel bir şölene dönüştü.
Yeşilçam'ın ambiyansına uygun olarak Türk filmi afişleri ile donatılan Taş Mektep bahçesinde, seyircilere patlamış mısır ve Çankırı'ya özgü kızılcık şerbeti ikram edildi. Yaz eğlencesine aileleri ile katılan vatandaşlar, birçok türkünün yer aldığı konserde eski Yeşilçam günlerini yeniden yaşadı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek'e teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaz akşamlarının Çankırı'da farklı geçeceğini belirtti.
Ramazan Ayı'nda 74 bin Çankırılı ile iftarlarda buluşacaklarını söyleyen Dinç, program sonunda tüm sanatçıları tebrik ederek çiçek takdim etti.