Manisa Haberleri

HİSARCIK’TAKİ ÖRNEK ÖĞRENCİLERE KÜTAHYALI ESNAFTAN HEDİYE PAKETİ

Haber 03.07.2013 16:58 Çarşamba
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu'nda öğrenim gören ve okul bahçesinde buldukları bin lirayı okul idaresine teslim eden 2 örnek öğrenciye Kütahyalı bir esnaf tarafından hediye paketi gönderildi.
Bir süre önce Cumhuriyet Ortaokulu 7-A sınıfında okuyan Taner Gülmez ile 7 -B Sınıfında okuyan Hakan Karaca, okul bahçesinde buldukları bin lira parayı Müdür Yardımcısı İbrahim Sezer aracılığı ile sahibine teslim edilmişti.
Konuyla ilgili haberi gazetelerde okuduğunu belirten Kütahyalı Hakan Gelinlik firması sahibi Hakan Dayanç, iki örnek öğrenci için hazırladığı hediye paketlerini Okul Müdürü Ali Bütün’e teslim etti. Esnaf Dayanç, çocukların bu örnek davranışının kendisini çok etkilediğini ve hoşuna gittiğini, bu nedenle kendilerini ödüllendirmek istediğini söyledi.
İki öğrenci adına hediyeleri teslim alan Müdür Bütün, “Kütahyalı bir esnafımızın okulumuzda örnek bir davranış sergileyen öğrencilerimize hediye vermesi onları onurlandırmış, bizleri ise gururlandırmıştır. Bu nedenle Hakan Gelinlik firması sahibi esnaf arkadaşımız Hakan Dayanç’a okulumuz ve öğrenciler adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Esnafın gönderdiği hediye paketleri öğrencilere Müdür Yardımcısı İbrahim Sezer tarafından verildi.