Manisa Haberleri

GMKA’NIN GÖREVDEN ALINAN GENEL SEKRETERİ GÜNDOĞAN’A TEPKİLER

Haber 03.07.2013 18:20 Çarşamba
Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) Kalkınma Kurulu Toplantısında görevden alınışını değerlendiren Ajansın görevden alınan Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan'a Balıkesir ve Çanakkale Kalkınma Kurulu üyelerinden tepki geldi. En sert açıklamayı Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan yaparken, Mustafa Gündoğan'ın siyaseten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için resmen adaylığını ilan ettiğini söyledi.
GMKA Kalkınma Kurulu Toplantısı sonrasında görevden alınan GMKA eski Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan'ın açıklamalarını değerlendiren Balıkesir İGM Başkanı Ramazan Bahçavan, "Kalkınma Kurulu toplantısında eski Genel Sekreterimiz bir açıklama yaptılar. Mustafa Bey, gündem dışı söz aldı ve iş mecrasından çıktı. Eski Genel Sekreter Mustafa Gündoğan, konuşmasının sonunda Balıkesir’i çok iyi tanıdığını, çok iyi incelemeler yaptığını söyledi. Eski Genel Sekreter Mustafa Bey resmen adaylığını ilan etti. Hangi partiden olduğu eksik kaldı. Burası onun açıklanacağını bir yer değildi, iş mecrasından çıktı, üzüldük. Bu zaten hukuksuz bir uygulama ise buna zaten mahkeme karar verecek. Türkiye’de tek görevinden alınan genel sekreter bizim genel sekreterimiz değil. Yönetim Kurulu bir gerekçe açıklama zorunda değil. Vali Bey’in söylediği ve Mustafa Bey’in bize açıklamadığı gerekçeyi siyasi arenaya çıktığında açıklamayı düşünüyor herhalde" dedi.
Çanakkale TSO Başkanı Bülend Engin, tüm olanlara üzüldüğünü dile getirdi. Başkan Engin, "Üzüldüm tüm olanlara. Mustafa Bey bizim arkadaşımız, dostumuz. İşle arkadaşlığı karıştırmamak lazım. Gün gelecek bende gideceğim. Bu dünyaya çivi çakmadık hiçbirimiz. Olur böyle şeyler. Bu kurumun hukuki temsilcisi Vali Bey’dir. Bizim de gerekçe konusunda açıklama yapmamız da çok etik olmaz" şeklinde konuştu.
Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Ticaret Odası seçimleri sonrasında Kalkınma Ajansı'nın yeni üyesi olduğunu söyledi. Başkan Ermişler, "Ben Kalkınma Ajansı’nın yeni üyesiyim. Biz Balıkesir’de çalışmak için göreve geldik. Bu gündemlerle vakit geçirmek bizi üzüyor. Mustafa Bey’in bu zamana kadar olan çalışmalarına teşekkür ediyoruz. Ancak, bu görevden alınma yönetim kurulunun tasarrufu. Bu oy çokluğu ile değil oy birliği ile alındı. Bunu çok mecralara çekmenin anlamı olmadığını düşünüyorum" dedi.