Manisa Haberleri

AYDINLI 41 KARDELEN MEZUN OLDU

Haber 04.07.2013 09:49 Perşembe
Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte 13 yıldır yürüttüğü Kardelenler Projesi kapsamında burs alarak eğitim gören kız öğrenciler, başarı yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2012-2013 eğitim yılı sonunda Aydınlı 41 Kardelen liseden mezun oldu
Ekonomik imkansızlıkları nedeniyle eğitimlerine devam edemeyen kız çocuklarına, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yürütülen Kardelenler projesi, meyvelerini vermeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen proje kapsamında burs alan Kardelenler, eğitim hayatlarında ve meslek sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.
272 KARDELEN DAHA ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLDU
Ülke genelinde 2012-2013 eğitim yılı sonunda 2050 Kardelen liseden, 272 Kardelen ise üniversiteden mezun oldu. Bu başarılı kız öğrencilerin arasında Aydınlı Kardelenler de bulunuyor. Bu sene Aydınlı 41 Kardelen liseden mezun olmanın sevincini yaşadı.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Kardelenler’in Türkiye adına çok önemli bir proje olduğunu belirterek şunları söyledi: “2000 yılında hayata geçirerek bugüne kadar başarıyla yürüttüğümüz Kardelenler projemizle verdiğimiz burs sayısı 100 bine ulaştı. Her yıl binlerce kızımıza burs vermeye devam ediyoruz . 13 yıl önce başlayan bu yolculukta geldiğimiz son noktada, 17 bin kızımız liseden bin 800 kızımız ise üniversiteden mezun oldu. Şu anda meslek hayatına atılarak, doktor, avukat, hemşire, öğretmen olan hatta Turkcell’de aramızda çalışan Kardelenlerimiz var. Mezuniyet sevinci içinde olan Kardelenlerimiz’i yürekten kutluyor ve mutluluklarını paylaşıyorum”
ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel de, “Turkcell ile birlikte yürüttüğümüz ve Türkiye’nin en uzun soluklu projelerinden biri haline gelen Kardelenler hedefe ulaşmadaki başarısı, sürdürülebilir oluşu nedeniyle tüm dünyaya örnek gösterilir hale geldi. Bu yıl da binlerce Kardelenimiz mezun oldu ve bu yolumuza devam etmek için bize güç veriyor. Daha fazla kızımıza fırsat eşitliği sağlamaya yönelik yeni projeler için kurum ve kuruluşları işbirliğine davet ediyoruz” dedi.