Manisa Haberleri

TEMİZ BİR ERGENE İÇİN HAYRABOLU ATIK SU ARITMA TESİSİ İNŞAATINA BAŞLANDI

Haber 04.07.2013 10:43 Perşembe
Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde Belediye Başkanlığı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yapılan protokol gereğince ilçenin “Atık su Arıtma Tesisi” inşaatına başlandı.
Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem yaptığı açıklamada, İlçenin Çıkrıkçı Köyü güzergahında yapılacak Atık su arıtma tesisi inşaatına başlandığını ifade ederek;” 1053 Sayılı Belediye Teşkilatı Olan Yerleşim Yerlerine İçme, Kullanma ve Endüstri Suyu Temini Hakkındaki Kanunun 10. maddesi gereğince Ergene Havzası Koruma Eylem Planında yer alan Hayrabolu Belediyesine ait Atık Su Arıtma Tesisi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yaptırılacak. İnşaatının maliyet bedeli 30 Yıl içerisinde 30 eşit taksitte DSİ'ye ödenecek. Hayırlısıyla bir büyük projeyi daha Hayrabolu’muza kazandırmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Uzun süren bürokratik uğraşlar, kamulaştırma çalışmalarından sonra DSİ ile yaptığımız protokol ile ihalesi gerçekleştirilen Atık su Arıtma tesisimizin de inşaatına başladık. Bir yılsonunda tamamlanacak tesisimiz ile ilçemizin kanalizasyon atıkları bu tesisimizde arıtıldıktan sonra Ergene’ye tertemiz bir şekilde verilecek. “ dedi.
İrtem, atık su arıtma tesisinin, inşaatı devam eden kanalizasyon inşaatıyla entegre olacağını, yüklenici firmanın şantiyesini ilçeye kurduğunu belirterek, çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini kaydetti.