Manisa Haberleri

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ AKSÜNGER’İN BASIN TOPLANTISI

Haber 04.07.2013 11:39 Perşembe
CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Mısır'da ordunun darbe yapmasına ilişkin "Darbeyle demokrasi gelmez" dedi.
CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA'nın dinleme faaliyetlerini gündeme getirdi. NSA'nın çeşitli ülkelerde 'özel şirket' görüntüsü altında veya bazı askeri üslerde merkezleri bulunduğunu anlatan Aksünger, "Bu milletin bütün datalarını çekiyorlar" dedi. 2003 yılındaki Akşam Gazetesi'nin manşetini de gazetecilere gösteren Aksünger, Amerikalıların Türk askeri tesislerinin içinde çalıştıklarını fakat kimsenin bir şey diyemediğini, ne yaptıklarını kimsenin bilmediğini anlattı.
"Türkiye'de dev bir telekulak var aslında" diyen Erdal Aksünger, uzaya gönderilen Göktürk Uydusu'nun yanında hangi ülkelerin uydularının bulunduğuna dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.
"DARBEYLE DEMOKRASİ GELMEZ"
Erdal Aksünger, Mısır'da gerçekleşen darbe ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. "Darbeyle demokrasi gelmez" diyen Aksünger, hiç bir yerde darbenin demokrasi getirmeyeceğine dikkat çekti. Demokrasiyi bir fidana benzeten ve fidanın yaz, kış ve sonbahar görebileceğini ifade eden Aksünger, Mısır'daki darbe için "Bunların hepsi planlı, anolog girişimlerdir" dedi.
Aksünger, Twitter ile ilgili bir soru üzerine ise, Twitter'ın delil gösterilerek tutuklama yapılamayacağını, bunu dayanağı olmadığını tekrarladı. Aksünger, ABD'nin ulaşmış olduğu teknoloji seviyesinin Türkiye'nin çok çok üzerinde olduğunu, Türkiye'nin kendi alt yapısını oluşturması gerektiğini söyleyerek, "ABD canı isterse senin borsanı da çökertir" diye konuştu.