Manisa Haberleri

MEÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDE GÖREV DEĞİŞİMİ

Haber 04.07.2013 12:06 Perşembe
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Dekanlığını 2010 yılından bu yana sürdüren Prof. Dr. Tuğba Yanpar Yelken, görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Ayşe Balcı Karaboğa’ya devretti.
Eğitim Fakültesi Dekanlık makamında gerçekleşen törene, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Suha Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yüksel Özdemir ve Prof. Dr. Mustafa Aksan, Genel Sekreter Prof. Dr. Burak Çimen ile eski ve yeni dekanlar katıldı. Görevi süresince Eğitim Fakültesi’ne yapmış olduğu katkılardan dolayı Prof. Dr. Yelken’e teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim eden Rektör Aydın, göreve yeni atanan Prof. Dr. Karaboğa’ya da her zaman yanlarında olduklarını hatırlatarak, başarılar diledi ve çiçek takdim etti.
Prof. Dr. Yelkan ise kendileri için üniversitenin gelişmesinin önemli olduğunu, görevi süresince bu gelişime katkı sağlamak için çalıştığını ifade ederek, Prof. Dr. Karaboğa’ya görevinde başarılar diledi ve her zaman desteklerini sürdüreceğini dile getirdi.
Prof. Dr. Karaboğa da Prof. Dr. Yelken’e bugüne kadar fakülteye verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti. Balcı, "Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı kaldığı yerden ileri taşımaya ve kurumsal görevlerimizin bilinciyle elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğim. Bu göreve getirilmekten gurur duydum. Üniversite yönetimine teşekkür ediyorum" dedi.