Manisa Haberleri

AVUSTURYA BÜYÜKELÇİSİ WÖLFER’DEN VALİ TUNA’YA ZİYARET

Haber 04.07.2013 13:37 Perşembe
Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.
Ziyaret sırasında, bir firmanın 50. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla Eskişehir’e geldiklerini kaydeden Wölfer, AB ile Türkiye ilişkilerinin gelişmesinde Eskişehir’in önemli katkılar sunduğunu söyledi. Vali Tuna da, Wölfer'i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kutlamalarda Avusturya'nın folk dansları gösterileri yapıldığını ifade eden Wölfer ise,"Kendi kültürümüzü de gösterme açısından güzel oldu. Türk halk oyunları ekipleri de güzel gösteriler sundu. İki kültürü bir arada izleme şansı yakaladık. Avusturya ile Türkiye arasında kültürel bağları var. Eskişehir ile Avusturya arasında da hem kültürel hem de eğitim bağları bulunuyor. Bunlar küçük küçük şeyler olsa da Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) ilişkileri açısından önem arz ediyor. Bu ilişkilerin sürmesi ve güçlenmesi önemli. AB ile Türkiye ilişkilerin gelişmesinde Eskişehir önemli katkılar sunuyor" şeklinde konuştu.
Eskişehir'in sanayide önemli bir kent olduğunu anlatan Vali Tuna, "Kentin geleceğinde sanayinin önemi daha da artacak. Eskişehir madencilik faaliyetleri yönüyle ve belli sektörlerde ön plana çıkmış durumda. Gelecek çok daha iyi olacak. Misafirlerimizden de yaptıkları yatırımlar ve geleceğe yönelik çalışmaları hakkında bilgiler alıyoruz" dedi.
Daha sonra Tuna, valilik şeref defterini imzalayan Avusturya Ankara Büyükelçisi Wölfer'e, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağını hediye etti.