Manisa Haberleri

ESNAF VE SANATKARLARDAN VALİ SAVAŞ’A ZİYARET

Haber 04.07.2013 14:27 Perşembe

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar, yönetim kurulu üyeleri ile birilikte Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

\r\n


\r\nZiyarette Recep Çınar’a Salihli, Turgutlu, Alaşehir, Soma, Saruhanlı, Sarıgöl, Göredes ve Gölmaramara kooperatif başkanları da eşlik etti. Vali Savaş’a görevinde başarılar dileyerek sözlerine başlayan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar, “İnşallah güzel hizmetlerinize burada da devam edersiniz. Biz her zaman emrinizde maddi ve manevi destekçiniz olacağız. Manisa bölge birliğimiz 20 tane esnaf kefalet kooperatifimizden oluşuyor. 315 milyon TL’ye varan plasman hacmimiz var. 20 bin esnaf ve sanatkarımıza kredi veriyoruz. Sizlerinde bildiği gibi dağıttığımız krediler hazine desteklidir. Esnaf ve sanatkarımıza düşük faizli krediler veriyoruz. Burada ki amaç esnaf ve sanatkarımıza ucuz para ile işlerini geliştirmektir. Başarılı çalışmalarımız var. Arkadaşlarımızın kooperatif hizmetlerinin yanında güzel yatırımlar var. Birlik olarak 20 kooperatifimize toplam 317 milyon TL kredi dağıtık. Takip oranları 6 ay sonu itibariyle yüzde 13 seviyesindedir. Ama Türkiye ortalamasınında çok altında olduğunu söylemek mümkündür. Finansman sıkıntımız yok. Faizler ise yüzde 4 yüzde 5 olarak devam etmektedir. Vadeler ise 3 ve ya 6 aylık ödemeler şeklinde 5 yıla kadar yapılabiliyor” dedi.

\r\n


\r\nZiyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Manisa Valisi Abdurrahman Savaş , “Esnaf toplumun 3’de birini temsil ediyor. Rakamlar üzerinden baktığımızda tarım, sanayi yanında esnaf çok önemli unsur. Esnaf kefalet en yaygın hizmet sağlayan bir sektör. Esnafımızın yaşatılmasını sağlıyorsunuz. Sizlerde bu görevi en iyi şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Bunların yanında topluma sosyal sorumluluk anlamında yaptığınız katkı bizleri çok memnun ediyor” diye konuştu.