Manisa Haberleri

ALEVİ DERNEKLERİNDEN KOCAMAZ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Haber 04.07.2013 15:39 Perşembe
Alevi dernekleri, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret etti.
Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Cem Vakfı Ankara Dedeler Kurulu Üyesi Ali Şar Dede, Yol Önderi Dede Hüseyin Yalçın ve Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şube Başkanı Nasır Şerbet, Başkan Kocamaz’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
Tarsus Belediyesi tarafından yaptırılan Tarsus Hacı Bektaşi Veli Cem ve Kültür Evi’nin temel atma töreninden önce Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a makamında nezaket ziyaretinde bulunan Alevi dernekleri temsilcileri, yapılan hizmet için teşekkür ettiler.
Ziyarette konuşan Başkan Kocamaz, Cem ve Kültür Evi’nin Tarsuslulara hayırlı olmasını diledi.
Tüm masrafların Tarsus Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade eden başkan Kocamaz, Hacı Bektaşi Veli Cem ve Kültür Evi’nin bu ülkenin barışına, huzuruna katkı sağlayacağını kaydetti. Kocamaz, “Aziz Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda, ülkenin bütünlüğü için sonuna kadar mücadeleye kararlıyız. Birilerinin bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya gayret ettiği bir dönemde bizler inadına birleştirme, inadına bütünleştirme gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bu temel yıllardır verilen birlik mücadelesiyle Tarsus’ta sağlanan barış, huzur ve kardeşliği daha da pekiştirecektir. Cem ve Kültür Evi temeli, bu inanç ve düşüncenin tezahürü, bu inanç ve düşüncenin hayata geçirilmesidir” dedi.