Manisa Haberleri

İZMİR ASKF YENİ SEZONDA LİGE ALMAYACAĞI TAKIMLARI AÇIKLADI

Haber 04.07.2013 16:22 Perşembe
İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 2012-2013 sezonunda liglere hangi kategorilerde katılacağını katılım formu ile bildiren ve daha sonra ligden çekilen yada ihraç olan takımların yeni sezonda o kategoride lige katılamayacağını açıkladı. ASKF’nin yeni sezonda 2. Amatör Lig’e dahil etmeyeceğini açıkladığı takımlar arasında Gökçen Belediyespor da bulunuyor.
Her yaş kategorisi ve kümede 2012-2013 sezonunda liglere hangi kategorilerde katılacağını bildirdiği halde o lige takım çıkarmayan ya da ligden ihraç edilerek, maçların hükmen galibiyetlerle sonuçlanmasına yol açan takımları belirleyen İzmir ASKF, bu ekiplerin yeni sezonda lige katılmaması kararını aldı.
Bu kararın ardından 2. Amatör Lig 9. grupta saha zemininin futbola elverişsizliği nedeniyle sahasındaki iki maçı oynayamayıp ligden ihraç edilen Gökçen Belediyespor’un bu sezon liglere alınmayacağı belirtildi. Yıllardır Gökçenli gençlerle 2. Amatör’de mücadele veren kulübün kararla ilgili yanıtı bekleniyor.
Gökçen’in yanı sıra U-13 yaş kategorisinde de Beydağ Belediyespor’un da bu sezon ligden çekilip maçlara çıkmadığı gerekçesiyle yeni sezonda U-13 Ligi’nde yer alamayacağı belirtildi. U-19 Ligi’nde çekilen ekipler Selçuk Efes ve Gümüldürspor da yeni sezonda bu kategoriye katılamayacak.