Manisa Haberleri

YAZ SPOR KURSLARINA KATILAN ÖĞRENCİLERE MALZEME DESTEĞİ

Haber 04.07.2013 17:18 Perşembe
İl Özel İdaresi tarafından, öğrencilerin tatil dönemlerini daha verimli geçirmelerini sağlamak ve spora teşvik etmek amacıyla düzenlenen yaz sporları kursunda; genç sporculara malzeme desteğinde bulunuldu.
İl Özel İdaresi Spor Kulübü’nde düzenlenen programda konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, spor kurslarında öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerinin önemli olduğunu, yapılan bu etkinliklerle çocukların spora teşvik edildiğini söyledi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ise, yaz döneminin iyi değerlendirilesi adına yaz spor kursu düzenlediklerini ifade ederek, bu kursa 70 kişinin katıldığını belirtti. Futbolun özünde birlik- beraberlik ve centilmenlik olduğunu kaydeden Ayhan,” İl Özel İdaremiz, bu prensiplerle sporda yoluna devam etmekte olup, sadece futbolda değil tüm alanlarda Sivas’a hizmet etmek için çalışıyor. İnşallah kısa zamanda kulüplerimizin malzeme ihtiyaçlarının giderilmesi için de imkânlar ölçüsünde katkı sağlamaya çalışacağız. Bu kursun organize edilmesinde çaba gösteren kulüp başkanımız İsmail Bıyık başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından yaz spor kursuna katılan öğrencilere forma, ayakkabı ve tozluk hediye edildi.