Manisa Haberleri

ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TAHMAZOĞLU:

Haber 04.07.2013 18:26 Perşembe
Tarihi dokunun korunması ve gün yüzüne çıkartılması adına yapılan sokak sağlıklaştırma ile Şehitler Caddesi’ndeki cephe yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 1 ay gibi bir sürede buradaki çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu bölgenin turizm potansiyeli ve esnafımızın iş kapasitesi artacaktır” dedi.
Şehreküstü bölgesindeki yapılan sokak sağlıklaştırma ve Şehitler Caddesi’ndeki cephe yenileme çalışmalarını gezerken esnafın çay ikramını geri çevirmeyen Başkan Tahmazoğlu, vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet etti.
Hummalı bir çalışma yapıldığını kaydeden Tahmazoğlu, “Özellikle Pişirici Mescidi’nden başlayıp Pişirici, Ubeydullah, Müftüoğlu, Şıh Hamam ve Şıh Cami sokaklarda sokak sağlıklaştırma çalışmalarımızı tamamladık. Şimdi Kozluca Caddesi başta olmak üzere Sergi Önü ve Aydınlar Sokaklar ile Acıoğlu ve Hurşit çıkmazlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonraki etap da Şıh Camisi’nden Kabasakal Camisi’ne kadar olan bölümü tamamlayacağız. Böylelikle tekke camisinden başlamak üzere kabasakal camisine kadar olan bütün cadde ve sokakların tamamında cephe yenileme ve sokak sağlıklaştırma kapsamında bütün binaların cepheleri, çatıları, kapıları ve pencereleri yenilenmiş, bütün elektrik telefon hatları yer altına alınmış, yer döşemeleri yenilenmiş, sokak aydınlatmalarının tamamı yenilenmiş olacak. Böylelikle turizm bölgesi ve kültür yolunu Şehreküstü’ye kadar uzatmış olacağız” dedi.
Tahmazoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bunun yanı sıra yine şehitler caddesinde Ahmet Çelebi okulundan başlamak üzere Elmacı pazarına kadar olan bölüm de şu anda yine bir hummalı çalışma içerisindeyiz. Bu çalışma içerisinde yine cephelerde iş yerlerinin darabaları, tenteneleri binaların dış cephesi kapı pencere tamamı yenileniyor. Yine elektrik ve telefon hatları yer altına alındı. Burada yer döşemesi yine taş olacak böylelikle kültür yolumuzu artık Elmacı pazarından alıp Ağa Camin oradan devam ederek Ahmet Çelebi okuluna kadar devam ettirmiş olacağız. Bu çalışmalarımızla kültür varlıklarımızı hem koruyup hem ortaya çıkartıyoruz. Böylelikle bu bölgedeki turizm potansiyeli ve esnafımızın iş kapasitesi artacaktır. Burada çalışmalardan kaynaklanan toz ve talaz olduğundan esnafımız için sıkıntılı bir süreç olmaktadır. İnşallah burasını bir ay gibi bir sürede tamamlayarak çok güzel bir hale getireceğiz. Ben emeği geçen çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”