Manisa Haberleri

ÇİNE BELEDİYESİ CAMİLERE EL ATTI

Haber 05.07.2013 09:23 Cuma
Çine Belediyesi yeni bir uygulama başlatarak ilçe merkezindeki ve köylerdeki camilere hizmet vermeye başladı. Ramazan ayı öncesi başlatılan çalışmalarla eksikleri bulunan camilerin ihtiyaçları karşılanacak ayrıyetten periyodik olarak camilerin temizliği yapılacak.
Çine Belediyesi 13'ü Çine Merkezde ve 90'ı da ilçeye bağlı köylerde olmak üzere, 103 camiye hizmet vermeye başladı. Çine belediyesi tarafından ilk kez uygulanan bu çalışma ile ilçede bulunan bütün camilerdeki eksiklikler giderilecek. Çine ve ilçeye bağlı köy muhtarlarının talepleri doğrultusunda böyle bir çalışma başlattıklarını kaydeden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Çine İlçe Müftülüğü'nden aldığımız onay ile bütün ilçede ve ilçeye bağlı köylerimizde bulunan camilerin eksikliklerini Kurban Bayramı'na kadar gidermeye çalışacağız. Camilerimizde bulunan halıları yıkamak için yeni halı yıkama makinesi de aldık” dedi.
Camilerde şuanda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Enver Salih Dinçer, “Kabataş ve Evciler Köyü'nde bulunan camilerimizin tuvaletlerini yıktık. Bu camilerimizin tuvaletlerini yeniden inşa edeceğiz. Bahçearası Köyü Camii'nin çatı tamiratını yapıyoruz. Çine Merkez de bulunan Sarıoğlu Camii'nin bütün pencerelerini değiştirdik. Kırksakallar Köyü Camii'nin boyasını yapıyor, halılarını değiştiriyor ve pencerelerini yeniliyoruz. Kuruköy Köy Camii'nin boyasını yeniledik. Karakollarda yeni açılan Mevlana Camii'nin tuvaletini yapıyoruz. Saraçlar Köyü Camii'nde yapılacak olan tadilatın tüm malzemelerini biz karşılıyoruz. Çine Hamitabat Mahallesi'nde bulunan Gölbaşı Camii'ne tuvalet yapıyoruz. Bunlar sadece şu an yapılan ve yapılacak olan işler. Bunlardan hariç yine camilerimizde bir eksiklik tespit edilirse biz elimizden geleni yaparak bu eksiklikleri tamamlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.