Manisa Haberleri

GİRİŞİMCİLİĞİ İLE KADINLARA ÖRNEK OLUYOR

Haber 05.07.2013 10:19 Cuma
Torbalı’da uzun yıllar pazarcılık yapanların yanında bir de pazarcılığa yeni başlamış insanlar bulunuyor. 2 yıl önce emekli olan Sevda İnan da bunlardan biri. Pazarcı İnan, girişimciliği ve hizmetiyle kadınlara örnek oluyor.
Torbalı’nın en büyük pazarı olan Perşembe pazarı birçok köy ve ilçeden çeşitli ürünler satan pazarcıları ağırlıyor. Hal böyle olunca ilçenin dört bir yanından insanlar alışveriş yapmak için Perşembe pazarına geliyor. Perşembe pazarında sebzecisinden meyvecisine, ayakkabıcısından elbisecisine çok sayıda insan ürünlerini açtığı sergilerle Torbalılıların hizmetine sunuyor. A’dan Z’ye her kesimden insanı ağırlayan Perşembe pazarı çeşitliliği ve canlılığıyla birçok pazaryerinden farklı olarak hizmet veriyor. Torbalı’da uzun yıllar pazarcılık yapanların yanında birde pazarcılığa yeni başlamış insanlar da bulunuyor. 2 yıl önce emekli olan Sevda İnan da bunlardan birisi. Sevda İnan biraz erken emekli olunca boş durmak yerine hizmet vermeyi amaçlayarak ayakkabı ve terlik ürünleriyle hizmet vermeye başladı. Kısa sürede adından söz ettiren ve kendi müşteri portföyünü oluşturan İnan, şimdiler de müşterilerinin yoğun ilgisinden oldukça memnun. Sevda İnan girişimciliği ve hizmetiyle kadınlara örnek oluyor.
‘KADINLAR İŞ HAYATINA ATILMALI’
Güler yüzlülüğü, müşterilerine karşı seviyeli duruşuyla kaliteli hizmet sunan İnan, “2 yıldır Torbalı’nın çeşitli yerlerinde yüzlerce çeşit ürünle hizmet veriyorum. Şimdilerde sezonluk ürünlerimizden, bay-bayan terlikleri, spor ayakkabılar, sandaletler, ortopedik çocuk ayakkabıları, parmak arası terlikler ve daha pek çok ürünle hizmet veriyoruz. Kışın yine spor ayakkabı, kundura ve çeşitli marka ayakkabılarla hizmet veriyoruz” dedi. Erken emekliliğin kendini bu mesleğe doğrulttuğunu söyleyen İnan kadılarında çeşitli alanlarda hizmet vermekten çekinmemeleri gerektiğini ifade etti. İnan, “Emekli olunca boş durmak yerine bir şekilde hizmet vermeyi düşündüm. Şimdi ki hizmetimle hem ilçe ekonomisine hem de ailemin bütçesine katkıda bulunuyorum. Kadınlar da iş hayatına atılmalı. Birçok başarılı kadın biliyorum bu yüzden kadınlarımızın da toplum ekonomisine katkıda bulunmak adına çeşitli hizmetler vererek girişimden korkmamaları gerekir” diye konuştu.
HER BÜTÇEYE UYGUN ÜRÜNLER
Tüm ürünlerin kaliteli olduğunu vurgulayan İnan, “Ürünlerimizin kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Özellikle fiyatlarda indirime giderek her kesimden müşterinin ihtiyacına karşılık verebilmeyi amaçlıyoruz. Şimdilerde yaz sezonu ürünleri çok satılıyor. Özellikle terlik ve sandaletler halktan yoğun ilgi görüyor. Müşterilerimiz ürünlerimizin dayanıklılığı ve sağlamlığı yanında şıklığından da oldukça memnun. Torbalı’nın çeşitli yerlerinde açtığımız sergilerle birçok insana kaliteli hizmetimizi götürüyoruz. Müşterilerin beklentileri doğrultusunda hareket ederek farklı tarzda ve şıklıkta getirdiğimiz ürünlerle bu taleplerini karşılıyoruz. Zaten yakın zamanda açacağımız mekan ile hizmetimizi genişleterek daha kapsamlı ve daha geniş ürün yelpazesiyle hizmet vereceğiz” açıklamasını yaptı.
AYRANCILARA MAĞAZA MÜJDESİ VERDİ
Gittiği her yerde müşterileri tarafından çok sevilen ve güler yüzlü hizmetiyle insanların gönlünde taht kuran Sevda İnan Ayrancılarlı müşterilerinin yoğun talebi üzerine mekan açmaya hazırlandıklarını söyledi. Çok yakında Ayrancılar kapalı pazarında açacağı ayakkabı terlik mağazasıyla hizmet vereceklerini duyuran İnan,”İlk zamanlar hizmetimizin bu derece büyüyeceğini düşünmemiştik. Ama sunduğumuz uygun fiyatlar ve ayakkabı ve terliklerimizin kalitesi kısa sürede müşterilerden yoğun ilgi görmemizi sağladı. Özellikle Ayrancılar’da birçok vatandaş bizden sürekli mekan açmamızı istediler. Bizde müşterilerimizin talebi doğrultusunda Ayrancılar kapalı pazar yerine mekan açmaya karar verdik. Çok kısa zaman sonra açılacak olan mekanımızla hizmetimizi ikiye katlayarak daha kapsamlı hizmet vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.