Manisa Haberleri

RAMAZAN’DA İFTAR ÇADIRI KURULACAK

Haber 05.07.2013 13:15 Cuma
Şanlıurfa Valiliği’nin koordinasyonunda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında okullarda kurulacak iftar çadırında günlük 2 bin kişiye iftar yemeği verilecek.
Şanlıurfa Valiliği’nin koordinasyonunda toplam 29 okulda düzenlenecek olan iftar yemeklerinin yanı sıra; Süleymaniye Mahallesi GAP İlköğretim Okulu ve Eyyübiye’de Eyüp Nebi Camisi’nin bahçesinde her gün biner kişiye iftar yemeği verilecek.
Eyüp Peygamber Cami’sinde verilecek iftar yemekleri Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Çalık Holding tarafından; Süleymaniye Mahallesi GAP İlköğretim Okulu’nda verilecek yemek ise hayırsever bir vatandaş tarafından karşılanacak.
HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI
Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, öncelikle Ramazan ayının Şanlıurfa’ya, ülkeye, İslam alemine hayırlar ve güzellikler getirmesi dilediğini bulundu.
Yapılan çalışmalar ve etkinliklerle ilgili bilgi veren Vali Güvenç, Ramazan ayında emniyet, jandarma, sağlık ve belediye ekipleri tarafından her türlü tedbirin alındığını belirtti.
Ramazan ayında vatandaşlarla birlikte iftar açacaklarını, birlikte olacaklarını söyleyen Vali Güvenç, “Çeşitli etkinliklerle Ramazan’ın anlam ve önemine uygun şekilde geçmesi için gayret göstereceğiz. Bu anlamda tüm iftar günlerinde şehrimizin değişik mahallelerinde vatandaşlarımızla beraber aynı sofrayı paylaşacağız” dedi.
GÜNLÜK 4 BİN KİŞİYE İFTAR
Bu yılki Ramazan ayında bir yenilik olarak Eyyübiye’de Eyüp Nebi Camisi’nin bahçesinde her gün bin kişilik bir iftar çadırının bulunacağını dile getiren Vali Güvenç, “Aynı zamanda Süleymaniye Mahallesi GAP İlköğretim Okulu’nda da kurulacak olan iftar çadırında her gün bin vatandaşımıza iftar vereceğiz. İlçelerimizde de kaymakamlarımız vatandaşlarımıza iftar verecek. Onlara da imkânlarımız ölçüsünde katılacağız. Bu konuda iftar vermek isteyen vatandaşlarımıza Valiliğimiz ve ilgili vakıf müdürlüğümüz aracılık ederek yardımcı olacaklardır. Ramazan ayının hayırlı olmasını, bereketli geçmesini içtenlikle temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.