Manisa Haberleri

2.5 SENE AYAĞA KALKAMAYAN HASTA, FİTOTERAPİ SAYESİNDE İYİLEŞTİ

Haber 05.07.2013 15:55 Cuma
Kalp damarları tıkalı olan, şeker hastalığına yakalanan ve 2.5 yıl yatağa bağlı kalan hasta, Dr. Mustafa Eraslan'ın fitoterapi önerilerini dinleyip yaşama tutunma kararı aldı.
4 yıl önce 2 damarı yüzde 90'ın üzerinde tıkalı olan, şeker hastalığı ortaya çıkan, bir gözünde yüzde 100, diğerinde yüzde 85 görme kaybı oluşan Nuri Şimşek, şu an yürüyor, merdivenleri çıkabiliyor, kendisini ifade edebiliyor.
Dr. Mustafa Eraslan'ın fitoterapi önerilerini dinleyen Şimşek, hızlı bir iyileşme sürecine girdi. Dr. Mustafa Eraslan ve ekibi aileyi bu süreçte yalnız bırakmadı. Nuri Şimşek artık destek alarak da olsa yürüyebiliyor, kendi ihtiyacını kendisi karşılıyor, konuştuğu anlaşılıyor. Şimşek, "Ben buradan sadece Türkiye değil, dünyaya sesleniyorum. Mustafa Hocam'ın tavsiyelerine uyun. Eğer sağlıklı yaşayacağım, yok ben düzelmem diyorsanız, eğer ben düzeldiysem, düzelmeyecek hiçbir insan yok yeryüzünde. Bundan sonra kimse duramaz karşımda" dedi.
Şimşek'in 2 yıl önce 400 olan şekeri, 100'ün üzerine geçmiyor. Nuri Şimşek'in görme kaybı sorunu da çözülmüş. Gazetedeki küçük yazıları bile okuyabiliyor. Kendisindeki değişimin en canlı tanığı olan eşi Sabriye Şimşek, "Yemek yiyemiyordu, tuvaletine gidemiyordu, banyosunu ben yaptırıyordum. Dr. Mustafa Eraslan ve ekibinden Allah razı olsun. Onların sayesinde eşim düzeldi. Şimdi çok iyi" sözleriyle sevincini ifade ediyor.
HER HASTALIĞIN İLACI DAMARLARIN AÇILMASI
Dr. Mustafa Eraslan her hastalığın ilacının damarların açılması olduğunu belirterek, "Damarlar açılırsa her hastalıkla mücadele kolaylaşır.
"Sadece damarı açın, vücut kendi kendini toparlar. Beş sene önce kimse inanmıyordu. Şimdi binlerce insan gerçekten böyle olduğunu gördü" dedi.
Dr. Mustafa Eraslan, modern tıpla fitoterapinin bir arada kullanılmasının önemine dikkat çekerek, "Şimdi fitoterapiyi bilenler normal tıbbı işe yaramaz diye atıyorlar. Bizim tıp doktorları da fitoterapiyi atıyor. İkisini biraraya getireceksiniz. Bakanlık bunu yapsın. Hastaya yeni tedavi protokolleri uygulanacak. Hastalar patır patır ayağa kalkacak. Devlet de ilaç parası ödemekten kurtulacak" dedi.