Manisa Haberleri

RAMAZAN DAVULCULARINA EĞİTİM

Haber 06.07.2013 09:10 Cumartesi
Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle kentte sahur vakitlerinde davulculuk yapacak 59 davulcuya eğitim verdi.
Davulcuların nasıl davranması gerektiğinin anlatıldığı eğitimde uygulamalı olarak davranış biçimleri de anlatıldı. Vatandaşların rahatsız edici şekilde çalınarak rahat edilmemesinin de belirtildiği eğitimler 2 saat sürdü. Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Yaşar, “eğitimler ile davulcuların Ramazan ayı boyunca davranışlarına dikkat etmelerinin hedeflendiğini kaydetti. Kentimizde yaşayan herkes Ramazan ayının huzurlu ve güzel geçmesi adına gördükleri en ufak aksaklığı dahi bize bildirmelidir. Ramazan davulcuları ile ilgili doğacak sıkıntılarda da belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” ifadesini kullandı.
DAHA İYİ BİR RAMAZAN İÇİN
Uşak Belediyesi’nin Ramazan ayının iyi bir şekilde geçmesi adına davulcular ile ilgili çalışmaları da önemsediğini anlatan Yaşar, "Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak davulcularımıza çalışma standardı oluşturmak için çaba veriyoruz. Her yıl yaptığımız bu çalışmayı bu yılda gerçekleştirdik. Davulcuların çalışmalarının daha iyi ve kaliteli olması için çalışma yönergesi oluşturduk. Bu yönergeye istinaden bir de çalışma talimatnamesi hazırladık. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak artık vatandaşlarımız davulcular vasıtası ile sahura kalkmıyor. Biz geçmişten günümüze bu şekilde bir gelenek söz konusu olduğu için davulcularımızın olmasını istiyoruz. Davulculardan ricamız çalarken vatandaşlarımızı rahatsız edecek şekilde çalmamalarıdır. Ayrıca kendilerine verdiğimiz kimlikleri de takmaları önemlidir. Tamamen bahşiş üzerine çalışan davulcularımız halkımızı incitmeden bu sistemi yürütmelidir vatandaşlarımız da gördükleri sıkıntılı durumlar bizlere bildirmelidir. Bu sayede sağlıklı bir Ramazan ayının geçmesini sağlayacağız” dedi.