Manisa Haberleri

MAMAK BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ HENTBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI OLDU

Haber 06.07.2013 10:40 Cumartesi
Mamak Belediyesi Spor Kulübü Hentbol takımı, 25-29 Haziran tarihlerinde Alanya'da düzenlenen minikler hentbol şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu.
Ulusal ve bölgesel birçok yarışmada başarılı olan Mamak Belediyesi Spor Kulübü sporcuları şampiyonalardan eli boş dönmüyor. Mamak Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Takımı, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Hentbol İl Temsilciliğince düzenlenen yıldız, küçük ve minik kızlar kategorilerinde yapılan turnuvalara katıldı. Mamak Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Takımı, yıldız kızlarda Ankara üçüncülüğü, küçük kızlarda Ankara ikinciliği ve minik kızlarda Ankara birinciliği elde etti.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sporda Mamak'ın ismini duyuran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Mamak Belediyesi Spor Kulübü bir çok branşta Mamak'ı başarıyla temsil ediyor. Gençlerimiz sporla uğraşarak hem kendileri için son derece faydalı bir faaliyet yapıyor hem de Mamak'ın ismini duyuruyor. Bizlerde başarılarıyla örnek gösterilen bu gençler için birçok spor yatırımına imza atıyoruz" dedi. Akgül, büyük bir bölümü tamamlanan ve devam eden spor yatırımlarıyla birlikte Mamak Belediyesi Spor Kulübü'nün çok daha sağlıklı ortamlarda çalışma ve antrenman yapma şansı elde edeceğini belirtti.
Minik kızlarda Ankara Şampiyonu olan Mamak Belediyesi Spor Kulübü Hentbol takımı 25-29 Haziran tarihlerinde Alanya'da düzenlenen minikler hentbol şampiyonasında ipi göğüsleyerek Türkiye şampiyonu oldu.