Manisa Haberleri

ERİKÇE PARK ORMANINA BİYOLOJİK GÖLET YAPILACAK

Haber 06.07.2013 13:29 Cumartesi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Erikçe Park Orman içerisine kurduğu sosyal donatı alanlarını yeni projelerle zenginleştirmeye devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Başpınar Bölge Trafik arkasında bulunan alanda oluşturulan Erikçe Park Orman, sosyal donatı alanları, suni kayak pistinin ardından yapılması planlanan Biyolojik Gölet ve seyir teraslarının yer aldığı projelerle cazibesini artırıyor.
Fen İşleri Daire Başkanlığı, Başpınar Bölge Trafik arkasında bulunan 2 bin 140 dönüm Erikçe Kent Orman sosyal donatı alanı içerisinde, kalan yaklaşık 270 dönüm alanda gerekli altyapı imalatlarını yaptı.
Vatandaşların kaliteli vakit geçirebileceği mekânların oluşturulmasını hedefleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu alana 6 bin 246 metrekare büyüklüğünde biyolojik bir de gölet yapmayı planlıyor. Biyolojik gölet çevresine ziyaretçilerin Erikçe Kent Ormanı’nın eşsiz manzarasını izleyebilecekleri 2 bin 600 metrekare kullanım alanına sahip seyir teraslı restoran yer alacak.
Gaziantep halkının vazgeçemedikleri mekânların başında gelen Erikçe Park Orman’da oluşturulacak biyolojik gölet çevresine insanların şehrin gürültüsünden uzak, dinlenebilecekleri bir kır kahvesinin de yapılması planlanıyor.
Yeni oluşturulacak gölet çevresinde 3 büfe, 4 tuvalet ve 12 çeşmenin yer alacağı bölüm mesire alanı olarak düzenlenecek. Erikçe Kent Ormanı girişine konumlandırılacak bin metrekare büyüklüğündeki restoran geniş bahçesiyle halkın kullanımına sunulacak.
Sosyal aktivitelerin yanı sıra sportif aktivitelere de yer verilen alanda 3 bin 300 metre uzunluğunda koşu parkuru, paintbol tesisi, macera parkı ve çim kayağı yer alacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak düzenlemenin ardından Erikçe Kent Ormanı’nın spor tutkunları için de cazibe merkezi haline geleceği ifade edildi.