Manisa Haberleri

GEZİ EYLEMİNE KATILAN CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN’DEN POLİSE TEPKİ

Haber 06.07.2013 20:11 Cumartesi
Gezi Parkı eylemcilerine destek için bir grup milletvekiliyle Taksim Meydanı’na gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile polis arasında arbede çıktı. Gezi Parkı’na yürümek isteyen ancak polis müdahalesiyle karşılaşan milletvekilleri polise tepki gösterdi.
Taksim Meydanı İstiklal Caddesi’nde bir grup gösterici ile Gezi Parkı’na yürüyüş ve ardından basın açıklaması yapmak isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile bir grup CHP’li milletvekili polis müdahalesiyle karşı karşıya geldi. Polis, İstiklal Caddesinden Gezi Parkı’na yürümek isteyen ve aralarında milletvekillerinde bulunduğu gruba izin vermedi. Grubun dağılmaması üzerine Toplumsal Olaylara Müdahale Aracından (TOMA) göstericilere tazyikli su ile müdahale edildi. Müdahale sırasında grupla birlikte bulunan ve TOMA’nın önüne geçen Tekin ve bazı milletvekilleri de ıslandı.
TOMA’nın önüne geçen Gürsel Tekin, “Bu nasıl bir rezalet. Vali beyden haber beklerken bu mu yani. Hiçbir yere gitmeyeceğim. Burada millettvekileri olarak nezaket kuralları içerisinde vali beyi ararken ‘biz size döneceğiz’ dediği halde 5 dakika sonra bu muameleye maruz bırakılmamızı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.
Öte yandan, yaşanan arbede sırasında bir vatandaş da gözünden yaralandı. Yaralı vatandaş çevredekilerin de ihbarıyla olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.