Manisa Haberleri

KESOB BAŞKANI MUSTAFA ALAN

Haber 07.07.2013 09:58 Pazar
Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, ramazan ayında herhangi bir kaos olmayacağını söyledi.
KESOB Başkanı Mustafa Alan, “Özellikle bizim müşterimiz olan müşterilerimize esnaflar itinalı davranıyor. Ama Ramazan ayında insanlar biraz daha hassas oluyor” dedi. Başkan Alan, “Ramazan öncesinde fiyatlara dikkat etmiyorlar ama Ramazan ayında daha çık dikkat ediyorlar” diyerek, “Zaman zaman artışlar oluyor fakat genelde diğer şehirlerden ihraç edilen ürünlerden kaynaklanıyor. Esnaf ve sanatkarımız aldığı malları belli bir fatura karşılığında alıyor. Belli bir kar marjı var onun üzerinde satamaz. Zaten memurlar bu konuyu da denetliyorlar” şeklinde konuştu.
Başkan Alan, “Mübarek Ramazan günü bizler daha kaliteli ortamda hizmet etmek mecburiyetimizdir. Müşteri bizim veli nimetimizdir, biz ekmek paramızı onlardan kazanıyoruz. Küçük güzeldir, hala bakkaldan manavdan alışveriş yapıyorlar. Dolayısıyla Ramazan’da herhangi bir kaos olmayacak. İnsanlarımız bilinçli tüketici olarak yeteri kadar alsınlar. Pazara ne alacaklarını bilerek gitsinler. Açlığın verdiği bir arzu olabiliyor. Şikayetçi olanlar her odamızın büroları var, zabıtalara veya tüketici derneklerine şikayet edebilirler. Biz Ahi Evran’ın torunlarıyız. Ahi Evran’ın torunlarının hata yapmayacağı kanaatindeyim. Olursa biz çürük elmaları içimizden ayıklarız” diye konuştu.