Manisa Haberleri

BAŞKAN DOĞAN, ESNAFTAN GÖRÜŞ ALDI

Haber 07.07.2013 12:51 Pazar
İzmit Belediyesi kentin ticari yaşamında önemli bir yeri olan Ömerağa Mahallesi Karakadılar Caddesi’nde yenileme çalışması yapmayı planlıyor. Karakadılar Caddesi Düzenleme Projesi adı verilen çalışma ile bölgeye hareket ve prestij kazandırmayı hedefleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, proje hakkında bilgi vermek ve önerileri almak üzere Karakadılar Caddesi esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi.
Yapılması planlanan proje ile bölge esnafının daha iyi koşullara sahip olmasını ve bölgenin prestij kazanmasını hedeflediklerini vurgulayan Başkan Doğan “Bu çalışmada esnafın öneri ve istekleri çok önemli. Amacımız İzmit’imizi daha güzel daha prestijli bir yer haline getirmek. Kent genelinde bu tarz çalışmaları arttırmayı planlıyoruz. Projesi belediyenin mimar ve mühendisleri tarafından hazırlanan proje iş yerlerinin dış cepheleri ve vitrinlerine belirli standartlar getiriyor. Güzel caddeler ve sokaklar yapılıyorsa, binaların da bu güzelliğe uygun hale getirilmesi gerekir. Eğer esnafımız kabul ederse proje uygulamaya girecek.” dedi. Doğan yapılacak işlerin zamanı ve süresi konusunda esnafın yanında olacaklarını söyledi.
Ömerağa Mahallesi Karakadılar Caddesi’nde hizmet veren esnaf İzmit Belediyesi yapılması planlanan çalışmayı kendi aralarında yapacakları toplantıda değerlendireceklerini ve sonrasında belediyeye kararlarını bildireceklerini ifade ettiler. Esnaflar kendilerinin fikrini alan ve onları önemseyen Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.