Manisa Haberleri

BAŞKAN DOĞAN’DAN RAMAZAN MESAJI

Haber 07.07.2013 12:57 Pazar
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaklaşan Ramazan Ayı dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nı güzelliklerle dolu bir rahmet ve bereket mevsimi olarak tanımlayan Doğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Ramazan sevginin, kardeşliğin, en önemlisi de dayanışmanın ve paylaşmanın hayatımızın her zerresine işlediği, hayatımızı güzelliği ile kuşatan bir aydır. Ramazan açlıkla yokluğu, yoksulluğu, yalnızlığı, kimsesizliği hissetme, kendimizi yoksullarla, kimsesizlerle, ihtiyaç sahipleri ile özdeşleştirip, anları anlamamızı sağlayan aydır.
Hepimiz için güzel fırsatlar sunan bu ayda ruhlarımızı, kalplerimizi, gönüllerimizi ve bedenimizi arındıralım, sükuta kavuşturmak için gayret gösterelim. Oruçlarımız bizleri terbiye etsin. Yalnızca aç kalarak değil, bütün kötülüklerden kaçınarak, oruç ibadetimizi yerine getirelim, rahmetinden yararlanalım.
Bu kutsal ayda, bu ayın ruhuna uygun olarak hareket edelim. İftar sofralarında ekmeğimizi, suyumuzu muhtaç kardeşlerimizle paylaşalım. Gıybetten, dedikodudan, kalp kırmaktan sakınalım. Sabırla ve güzel ahlakla hareket edelim. Yaşlıları, kimsesizleri ziyaret edelim. İçinde bin aydan hayırlı Kadir Gecesi'ni ve sayısız hikmetleri, güzellikleri bulunduran Ramazan Ayı’nın İslam dünyasına ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini dilerim.”