Manisa Haberleri

BAŞPEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ OLDU

Haber 07.07.2013 18:57 Pazar
652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık final güreşinde Antalyalı iki pehlivan Ali Gürbüz ve İsmail Balaban’ın mücadelesi tribünleri coşturdu. 40 dakikalık normal final süresi içinde hareketli geçen mücadeleyi son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz kazanarak, 3. kez başpehlivan oldu ve altın kemerin ebedi sahibi olma hakkını kazandı.
Edirne Sarayiçi'nde iki gündür devam eden Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Antalyalı Ali Gürbüz, yine Antalya Bölgesi pehlivanlarından Orhan Okulu'yu safdışı bırakarak çıktığı finalde yine Antalyalı İsmail Balaban ile altın kemerin ebedi sahibi olmak için mücadele etti. Finale son iki yılda kemeri alan Ali Gürbüz, yarı finalde Recep Kara'yı yenen Antalyalı İsmail Balaban'ı 17. dakikada künde oyunu ile yenerek başpehlivan oldu.
Saat 18.00'de Başcazgır Şükrü Kayabaş'ın manileriyle çayıra salınan Antalyalı iki başpehlivan Ali Gürbüz ile İsmail Balaban 10 dakika süren peşrev şovundan sonra 40 dakikalık final maçına başladı. İlk 10 dakikada iki pehlivanda birbirini kontrol ederken, yaptıkları hareketli güreşle de seyirciden alkış aldılar. İsmail Balaban'ın son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz karşısında ortaya koyduğu performans tribünleri heyecanlandırdı. Ali Gürbüz ise bu yıl ilk kez başpehlivanlık güreşlerine çıkan ve final mücadelesi veren tecrübesiz rakibi karşısında ustalığını gösterdi. Mücadelenin 17. dakikasında ise rakibine künde oyunu ile yenerek altın kemerin ebedi sahibi oldu.