Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

Muhtar Gürbüz, ’MASKİ, Derdimize Derman Oldu’

Haber 08.09.2022 12:18 Perşembe
Muhtar Gürbüz, “MASKİ, Derdimize Derman Oldu”

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Halılar Mahallesinde haneleri ve tarım arazilerini koruma altına almak için menfez imalatı yaptı. Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e hizmet ve yatırımları için teşekkür ederek, “MASKİ, derdimize derman oldu” dedi.  

Dere yataklarının yağışlı havalarda can ve mal kaybına yol açmaması için uzak-yakın demeden çalışan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Selendi’nin kırsal mahallelerinden Halılar’da da önemli bir çalışmaya imza attı. Mahallede artık yetersiz gelmeye başlayan küçük çaptaki büzlerin yerine yapılan menfez imalatı sayesinde yağışlı havalarda muhtemel taşkın riskine karşı önlem alındı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen çalışma sayesinde can ve mal güvenliğine karşı yapılan imalatı Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Önder Baştürk mahalle muhtarı Mehmet Ali Gürbüz ile birlikte inceledi.

“Çok güzel bir çalışma oldu”

Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Gürbüz, “Yağış olduğunda mevcut büzler yükü kaldırmıyordu. Evler ve tarım arazilerimiz koruma altına alındı. Çok güzel bir çalışma oldu. Cengiz Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. MASKİ, derdimize derman oldu” dedi.