Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

Kemiklidere’de Su Sayaçları Hane Dışına Taşındı

Haber 09.09.2022 15:03 Cuma
Kemiklidere’de Su Sayaçları Hane Dışına Taşındı

MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, 8,5 Milyon TL yatırım bedeli ile alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanan Saruhanlı ilçesi Kemiklidere Mahallesinde hane önüne montajı ücretsiz olarak yapılan uzaktan okumalı yeni nesil mekanik sayaçları yerinde inceledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla kırsal mahallelerde hane içerisinde ya da avluda bulunan sayaçları hane önüne taşıma işlemlerine devam ediyor. Bu kapsamda 8,5 Milyon TL yatırım bedeliyle alt ve üstyapı dönüşümü gerçekleşen Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere Mahallesinde hane önüne montajı ücretsiz olarak yapılan uzaktan okumalı yeni nesil mekanik sayaçların montajları da tamamlandı. Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş da mahalleye bir ziyaret gerçekleştirerek, uzaktan okumalı yeni nesil mekanik sayaçları yerinde inceledi. Başkan Akbaş’a incelemeleri esnasında Abone İşleri Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlerinden Bayram Fidanoğlu, MASKİ Saruhanlı İlçe Şefi Serdar Özgedik ve mahalle muhtarı Ercan Çetin eşlik etti.

“Hem vatandaşımıza hem okuma personelimize kolaylık sağlanıyor”

Sayaçların hane önüne taşınması ile ilgili detaylı bilgilendirmede bulunan Abone İşleri Daire Başkanı Akbaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde, Kemiklidere Mahallemizde altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalarla birlikte mahallemiz yepyeni bir görünüme kavuştu. Kurum olarak altyapı ve üstyapı dönüşümü tamamlanan mahallelerimizde hane içerisinden hane önüne montajı ücretsiz olarak yapılan uzaktan okumalı yeni nesil mekanik sayaçları taşıma işlemlerine devam ediyoruz. Sayaçların hane içerisinde yer alması nedeniyle vatandaşlarımızın evde olmadığı durumlarda personelimiz zorluk yaşıyordu. Hane önüne taşınan sayaçlarımız sayesinde hem vatandaşlarımıza hem de okuma personelimize kolaylık sağlanmış oldu. Tüm çalışmalar mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.