Manisa Haberleri

Aralık ayının en çok konuşulanları

Haber 02.01.2023 12:05 Pazartesi
Ajans Press’in 1-31 Aralık tarihleri arasında en çok haber olan içerikleri çıkardığı araştırmada, ilgili içeriklerde medyaya binlerce haber yansıdı.

Medya takip kurumu Ajans Press, medyada en çok konuşulan haber başlıklarını çıkardı. Ajans Press’in 1-31 Aralık tarihleri arasında 15 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalları ve internet haber sitelerinde en çok haber olan içerikleri çıkardığı araştırmada, ilgili içeriklerde medyaya binlerce haber yansıdı.

Aralık ayının en çok konuşulanları şu şekilde oldu;
6 yaşında evlendirilerek yıllarca tecavüz ve şiddete uğradığını belirten H.K.G Aralık ayının en çok konuşulanları arasında yer aldı. H.K.G’nin babası Yusuf Ziya Gümüşel ve eski eşi Kadir İstekli tutuklandı.
TBMM’de 2023 bütçe görüşmeleri sırasında tansiyon yükseldi. AK Parti ve İYİ Parti arasında çıkan kavgada, İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs yoğun bakıma kaldırıldı.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay hapis cezası aldı.
20 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında Katar’da düzenlenen 2022 Fifa Dünya Kupası sona erdi. Fransa’yı penaltılarla mağlup eden Arjantin 36 yıl sonra Dünya Kupası şampiyonu oldu.
Demans hastalığı ile mücadele eden Pakize Suda yaşamını yitirdi.
2023 yılı asgari ücreti yüzde 54,66 zam ile 8 bin 506 TL olarak açıklandı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için düzenleme çıktı; 1999 öncesi işe başlayan vatandaşlar herhangi bir yaşa bakılmaksızın emekli olabilecekler.
Kanser tedavisi gören efsane futbolcu Pele, 82 yaşında hayatını kaybetti.
Konaklama vergisi yürürlüğe giriyor. Buna göre, otel, tatil köyü, butik otel, apart, motel, pansiyon, özel konaklama tesisleri ile köy, dağ-yayla evi ve kampinglerde kalan kişilerden yüzde 2 oranında konaklama vergisi alınacak.
Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkisini artıran yağmur, sel felaketini beraberinde getirdi. Her iki ilçede çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.