Manisa Haberleri

Kadıköy’de 2 kadına dehşeti yaşatan taksici hakkında uzaklaştırma kararı

Haber 04.01.2023 16:06 Çarşamba
Kadıköy’de 2 kadının içinde bulunduğu cipe kasıtlı şekilde çarparak kaçtığı gerekçesiyle gözaltına alınan taksi sürücüsü adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Ehliyeti geri alınan şüphelinin, müştekilere 250 metreden fazla yaklaşmamasına karar verildi.

Kadıköy’de 30 Aralık 2022 tarihinde gece saatlerinde meydana gelen olayda iddiaya göre, araçla seyir halinde olan Berna K.(52) ve Yıldız S.(48) isimli iki kadının içinde bulunduğu cipe, arkadan gelen bir ticari taksi kasıtlı şekilde çarptı. Yaşadıkları tedirginlik nedeniyle kadınlar durmayarak yollarına devam ederken, taksi sürücüsü kadınların bulunduğu cipi takip etmeye başladı. Cipi bir süre takip eden taksici, ikinci kez cipe çarptı. Bu sırada olaya tanık olan polislerin yanına yaklaştığını fark eden taksici olay yerinden kaçtı. Polisin çalışmaları neticesinde gözaltına alınan ve toplam 63 suç kaydı bulunduğu tespit edilen ticari taksi sürücüsü Ramazan Ş. (35), emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

’Böyle bir olay yaşansaydı durup özür dilerdim’
Şüpheli savcılık ifadesinin ardından adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk edildi. Ramazan Ş., hakimlikteki sorgusunda, ’Olay tarihinde 03.35 sıralarında söz konusu taksi benim sevk ve idaremdeydi. Ancak ben o saatlerde Kadıköy Rıhtım’da müşteri almıştım. Ben mantara çarpmıştım. O gece müştekinin beyan ettiği bölgede ticari taksiyle çalışmıştım. GPS kayıtlarında mevcuttur. Ben kesinlikle çarpma hususunu kabul etmiyorum. Ben çarpıp neden kaçayım? Böyle bir olayda neden durmayayım? Böyle bir olay yaşansaydı durup özür dilerdim’ dedi. Olay günü kaza yaptığını söyleyen şüpheli, ’Aracı çekiciyle tamirhaneye götürdüm. Mal sahibine kaza yaptığımı söyledim. Ben panik atak hastasıyım, müştekileri tanımam. 7-8 yıldır herhangi bir olaya karışmadım. Ben suçu işlemedim’ diyerek suçlamaları reddetti.

Şüpheli hakkında uzaklaştırma kararı

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli hakkında ’kasten yaralama’ suçundan adli kontrol kararı verdi. Şüpheli Ramazan Ş.’nin müştekilerin ikametgahına ve iş yerine 250 metreden fazla yaklaşmaması, haftada 2 gün imza atma atması, her türlü taşıtı kullanamaması amacıyla sürücü belgesinin alınması şeklinde kontrol hükmü uygulandı.