Manisa Haberleri

Batman’da sokak röportajında tehditler savuran şahıs gözaltına alındı

Haber 30.03.2023 20:53 Perşembe
Batman’da sokak röportajında tehditler savuran şahıs gözaltına alındı
Batman’da sosyal medyada yayınlanan sokak röportajında muhalefete yönelik tehditleriyle gündem olan şahıs, Batman Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Batman’da sokak röportajında konuşan İsmail Cevher Kasımoğlu, ’Ben o köpeklere oy vermem, ateistlere vermem, kafirlere vermem. Dinsizlere vermem. Biz devletçiyiz. Devleti de savunuyoruz. Köpeklere oy vermeyiz. Onları destekleyen de onlar gibi kafirdirler. Bunlar Kuran-ı Kerim’e düşmandırlar. Dine düşmandırlar. Nerede ekonomi kötü. Erdoğan’a dokunsalar var ya kafalarını keseceğim. Biz cihada hazırız’’ dedi.
Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, ’Sosyal medya ve haber sitelerinde gündeme gelen ve bir sosyal medya mecrasında yayınlandığı tespit edilen video içeriğine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturmaya başlanmıştır. Şüpheli tespit edilmiş olup, olaya ilişkin soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle ve tüm yönleriyle sürdürülmektedir’ denildi.