Manisa Haberleri

Başkan Ergün ve MHP Heyeti’ne Karabörklü’de Sıcak Karşılama

Haber 10.05.2023 19:04 Çarşamba
Başkan Ergün ve MHP Heyeti’ne Karabörklü’de Sıcak Karşılama

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve Manisa Milletvekili Adayları, Akhisar’a bağlı Karabörklü Mahallesi’ne ziyarette bulundu. Mahalle Muhtarı Muammer Emre ve mahalle sakinleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Başkan Ergün, Grup Başkanvekili Akçay ve MHP heyeti, mahalle sakinleri ile sohbet etme fırsatı buldu.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği yatırımları yerinde görmek üzere Akhisar’a giden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Manisa Milletvekili Adayları Ali Uçak ve Öztürk Demir ile birlikte Karabörklü Mahallesi’ne ziyarette bulundu. Başkan Cengiz Ergün ve Milletvekili adaylarına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay ile MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal, AK Parti İlçe Başkanvekili Mücahit Şahin, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Adem Duran ve meclis üyeleri eşlik etti. Karabörklü Mahalle Muhtarı Muammer Emre ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Cengiz Ergün, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak sohbet etti.

Cengiz Ergün Başkanımız Yanımızda Olduğunu Hissettirdi

Karabörklü Mahalle Muhtarı Muammer Emre, “Bölgemiz genelinde 2020’de yaşanan depremde mahallemiz camisi hasar görmüş olması nedeniyle Cengiz Ergün Başkanımız yaşanan depremin ardından bizlere yanımızda olduğunu hissettirdi. O soğuk kış günlerinde bir kase çorbası kursaklarımıza girerek ısındık ve ayakta kalmayı başardık. Kendisine mahallem adına teşekkür ederim. Depremin ardından mahallemizin ve bizlerin yalnız olmadığını bir kere daha hissettirmek adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile beraber mahallemize geldiklerinde Cengiz Ergün Başkanımız mahalle camimizin yıkımı ve yapımı bize ait olsun demesiyle böyle güzel bir eserin yapımını üstlenmesi mahallemizi çok memnun etti” ifadelerini kullandı.

“Birlik ve Beraberlikle Her Türlü Zorluğun Üstesinden Geliriz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Beni böylesine güler yüzle karşıladığınız için Allah hepinizden razı olsun. Doğal afetler noktasında burası da bir deprem yaşadı. Bakanımız Murat Kurum ile burayı gezdiğimizde cami çok kötü görüntüler içerisindeydi. Caminin kullanılamaz olduğu noktasında mutabakat sağlayıp buraya yeni bir cami yapmayı Allah bizlere nasip etsin demiştik. 1088 mahallemiz ve Karabörklü. Her yere Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ulaşmaya çalışıyoruz ve bu hizmetleri sizlere ulaştırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bunun için 6 bin personelimizle bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Rabbim her şeyden önce büyük afetler yaşatmasın. 3 hafta öncesi de Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye’ye gittim. Hayatını kaybedenlerin mekanı cennet olsun. Bu ülke birlik beraberlik içerisinde olduğu takdirde her türlü zorluğun üzerinden gelecektir. Rabbim bu ülkeyi, bu devleti camisiz ve camilerinde ezan okunmayan bir memleket haline getirmesin. Mustafa Kemal’in birer halkı olduğumuz sürece, birbirimize kenetlendiğimiz sürece o ezanlar her zaman okunacak, Türk bayrağı her zaman dalgalanacaktır” dedi.

Destek Talebinde Bulundular

4 gün sonra bir seçimin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İnşallah bu seçimlerde ülkemize, milletimize, Manisa’mıza, Akhisar’ımıza, Rabbim en iyisini nasip etsin. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekilliği seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi adaylarımıza destek istiyoruz” diye konuştu. MHP TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile MHP Manisa Milletvekili Aday Ali Uçak da yaptıkları konuşmalarda projeleri anlatarak destek talebinde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindeki heyet, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Karabörklü Camii’nde incelemelerde bulundu.