Manisa Haberleri

Uyuşturucu Tacirlerine Operasyon: 2 Kişi Yakalandı

Haber 20.05.2023 18:25 Cumartesi
Uyuşturucu Tacirlerine Operasyon: 2 Kişi Yakalandı

Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik gerçekleştirdikleri fiziki takip sonucunda 2 kişiyi ara yakalama operasyonunda yakaladı.

 

HABER:SERKAN ÖZCAN

Manisa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 18 Mayıs 2023 tarihinde Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerinin uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, taşıyan ve kullanan kişilere yönelik gerçekleştirdikleri fiziki takip sonucunda ara yakalama operasyonu düzenlendiği belirtildi. Operasyon kapsamında şu bilgilere yer verildi:

• Operasyonda 0,71 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi ve 1 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

• Şüphelinin uyuşturucu maddeyi satın aldığı kişinin ikametinde yapılan aramada ise 15 adet sentetik ecza hap, 1 adet tabanca ve 3 adet fişek bulundu.

• Olayla ilgili olarak R.Ü. (35) ve B.Y. (31) isimli şahıslar hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan işlem başlatıldı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bu operasyonun Manisa halkının huzur ve güvenliği için sürekli olarak devam edeceği vurgulandı. Emniyet güçlerinin suç ve suçlularla mücadelesinin aralıksız bir şekilde devam edeceği belirtildi.