Manisa Haberleri

AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YEL: ’İLİMİZİN RÖNTGENİNİ DEĞİL MR’INI ÇEKTİK’

Haber 01.02.2014 09:01 Cumartesi
AK Parti Tekirdağ ve Çerkezköy Seçim Koordinasyon Merkezleri işbirliği ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik düzenlenen kahvaltıda konuşan AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, “Çerkezköy’ü ve Tekirdağ’ı hep birlikte şekillendireceğiz” dedi.
3 aydan bu yana Tekirdağ’ı karış karış dolaştığını belirterek konuşmasına başlayan AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, “Partimize ve bize gösterilen ilgi bizi sevindirdi. 30 Mart’ta zafere ulaşacağız. Çerkezköy’e çok güveniyorum. Çok tecrübeli, bilgili bir belediye başkanınız var. Önemli hizmetler yaptı. Diğer 10 ilçede de başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Tekirdağ yıllar sonra 30 Mart 2014 öncesi ve 30 Mart 2014 sonrası diye ikiye ayrılacak. 30 Mart’tan sonra büyük ödeneklerle Tekirdağ hak ettiği yere gelecek. Amacımız Tekirdağ’ı Balkanların merkezi haline getirmektir. Bu da ilçelerimizin gücü ile mümkündür. Çerkezköy’e çok güveniyoruz. Çerkezköy’de yapabileceğimizin en iyisini yapmamız lazım. Çerkezköy’ü ve Tekirdağ’ı hep birlikte şekillendireceğiz” ifadelerini kullandı.
'YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR'
Tekirdağ’da Balkan Teknik Üniversitesi kurulması yönünde projesinin olduğunu söyleyen Mustafa Yel, “Köprülü kavşak, yeraltı katlı otoparkı, sportif projeler, olimpik yüzme havuzu başta olmak üzere birçok projemiz var. Eğitimle ilgili de derslik başına düşen öğrenci sayısını 24’e kadar düşürmeyi hedefliyoruz. Valiliğimizin kampüs projesi var. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmanın hızlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Çerkezköy’de amatör spor külüplerine gerekli katkıyı sağlayabilecek para var. Birbirinden bağımsız çalışan 33 belediye ve 1 özel idare ile Tekirdağ’ı yönetmeye çalıştık. İmar bütünlüğü ve planlama açısından yeni bir dönem başlıyor” diye konuştu. “İlimizin röntgenini değil MR’ını çektik” diyen Mustafa Yel, vatandaşın isteği dışında herhangi bir işe imza atmayacaklarını söyledi. Yel, “Vakit kaybetmeden yol almaya başlayacağız. Nisan ayı meclis toplantısında 5 yıllık stratejik planımızı belirleyeceğiz. En büyük güvencemiz ödeneğimizin artmasıdır. 2019’a kadar yapılması gerekenler belli. Herkesin başkanı olmaya geliyoruz. Kimsesizlerin kimsesi olmaya geliyoruz. Kendimize güveniyoruz, Başbakanımıza güveniyoruz” açıklamalarında bulundu.
"BELEDİYECİLİĞİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ"
Tekirdağ’ın seçimlere ilk defa büyükşehir olarak gireceğine vurgu yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, “Tekirdağ vergilerden yüzde 6 pay alacak. Ciddi bir bütçe oluşuyor. Para olduktan sonra hizmete dönüştürecek insanlara ihtiyaç var. AK Parti hizmet odaklı bir partidir. Genel başkanımız da belediyecilikten geliyor. Bu nedenle AK Parti belediyeciliği çok iyi biliyor. Önümüzde 3 seçim var. Bizimle siyasi olarak mücadele edemeyeceklerini görenler yine düğmeye bastı. Gezi Parkı’nda 2-3 ağaç söküldü diye bir olay başlatıldı. Mesele ağaç değildi. Eylül’de öğrenci hareketleri başlatmak istediler. 17 Aralık’ta da adına yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dedikleri, bizim ise ‘Türkiye siyasetini dizayn etme operasyonu’ dediğimiz operasyonu başlattılar” diye konuştu.
Kim yolsuzluk yaparsa, vatandaşın malına tenezzül ederse bakan da olsa, milletvekili de olsa, bakan çocuğu da olsa hesabının sorulacağını kaydeden Kambur, “Fakat hesap soracağız diye 3 olayı bir araya getirip bir operasyon yapıldı. 14 ay teknik takip yapıldı. Madem ortada yolsuzluk var 14 ay neden beklendi. Suçüstü yapıp adalete teslim edilseydi ya. Yapılmak istenen o değil. Asıl hedef Cumhurbaşkanlığı seçimleri. ‘Güçlü bir Türkiye farklı bir yere gelecektir, sırtı yere gelmez’ diye endişe edenler, Türkiye’yi ekonomi ile vurmaya çalışıyor. Türkiye’nin önü açık. Vatandaşımız da bunun farkındadır. Bu oyun sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti üzerinde oynanan bir oyun değil Türkiye’yi güçsüzleştirmek için oynanan bir oyundur” ifadelerini kullandı.
Çerkezköy Belediye Başkan Adaylığı’nın bir hafta önce 3’üncü kez tarafına tebliğ edildiğini anımsatarak konuşmasına başlayan Ali Ertem ise “10 yıldır ilçemizde sizlerle birlikte bir şeyler üretmeye çalıştık. 5 yıllık görevlendirme yeniden bize verildi. Biz de halkın teveccühüne mazhar olabilmek için seçim startını verdik. Halkımız, şimdiye kadar yaptıklarımızın hesabını yaparak, bundan sonra yapacaklarımızın hesabını yapabilir” diye konuştu. Siyasilerin seçim sürecinde Çerkezköy’ün kozmopolit yapısını hesap ederek hassas olması gerektiğini belirten Ali Ertem, “İnşallah herhangi bir sıkıntı olmadan barış ve kardeşlik içinde 30 Mart’ı görürüz” dedi.
Kahvaltıya Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel, İl başkan yardımcıları, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Çerkezköy’ün duayen sanayicilerinden Ömer Kılınç, Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, dernek başkanları, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Şükrü Dumanlar ve mahalle muhtarları, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Ahmet Gayretli, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililer katıldı.