Manisa Haberleri

İTFAİYENİN EĞİTİMİ SEMİNERİ SONA ERDİ

Haber 01.02.2014 09:25 Cumartesi
Şanlıurfa Belediyesi tarafından itfaiye personeline yönelik ‘yangınlara müdahale ve kurtarma konulu eğitim semineri’ verildi.
Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Merkez İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğinde Şanlıurfa Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi ve itfaiye personellerine yönelik başlatılan eğitim semineri tamamlandı. Yaklaşık bir hafta süren toplam 50 saatlik eğitimin sonunda derslere katılan personele plaket verildi. Eğitime katılan personel Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın elinden aldı.
Başkan Fakıbaba, “Beni çok duygulandırdınız. Yani görev bir namustur. İtfaiye personelleri, yani sizlerle hep gurur duydum. Bizim amacımız çevremize hizmet etmektir. Müdürümüze ve personellerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmetler giderek katlanılacak. Bu bölgenin en iyi ekibi bizde var” diye konuştu.
Semineri değerlendiren Şanlıurfa Belediyesi Afet koordinasyon Merkezi Abdurrahman Ayıldağ ise, “İtfaiyede eğitimlerimiz sürekli yenilenmektedir. Hizmet içi eğitimlerimiz mesleki hizmet içi eğitimlerimiz dışında zaman zaman dış kaynaklardan da eğitim taleplerimiz oluyor. Bunlardan birisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Merkez İtfaiye İdare Başkanlığı'ndan istedik. Eğitimimize ilçe itfaiyeleri de davet ettik. Çünkü malum önümüzde bir seçim var. Bu seçimde de ilçe itfaiyeleri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanacak. Onun için oradaki arkadaşlarımızı da bu eğitime davet ettik. Geçen yıl da İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan eğitim talebinde bulunmuştuk. Yaklaşık bir hafta boyunca ve toplamda 50 saatlik bir eğitim alındı. En başta yangın sonrasında olay yeri inceleme konusunda eğitim alındı. Malum komşumuz da yaşadığımız sıkıntılardan dolayı KBRN eğitimleri daha sonrada yangın söndürme ve kurtarma teknikleri ile ilgili eğitimlerimiz devam etti” ifadelerini kullandı