Manisa Haberleri

AK PARTİ ERDEMLİ’DE ADAYLARI TANITTI

Haber 01.02.2014 09:38 Cumartesi
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever ve Erdemli Belediye Başkan Adayı Alpaslan Gürgenç, Erdemli’de parti binası balkonundan vatandaşlara seslendi.
Çeşmeli beldesi girişinde partililerce kurban kesilerek coşkuyla karşılanan adaylar yine büyük katılımın olduğu araç konvoyu eşliğinde Erdemli’ye geldi.
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, “Türkiye Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde oluşturulan siyasi ve ekonomik istikrar, güven ortamı sayesinde nerelerden nereye geldi. Ülkemiz kendisini 4 kat, 5 kat her alanda geliştirdi. Tarımda, sanayide, ulaşımda, eğitimde, sağlıkta ülkemiz 4 kat, 5 kat mesafe aldı. 2002’de kimse bunları hayal edemiyordu. Gelmiş olduğumuz nokta böylesine önemli, böylesine değerli. Ülkemizin büyük yürüyüşünü durdurmak isteyenler var, bunlara meydan vermeyeceğiz” dedi.
Halkın 3 haneli enflasyon rakamlarını unutmadığını ifade eden Sever’in “Başbakanlarımızın yabancı devlet başkanları karşısında, IMF karşısında düştükleri durumları unutmuyoruz değil mi ? Ülkemiz başbakanlarının, yöneticilerinin yine aynı durumlara düşmesine izin verecek misiniz ? “ sorularına vatandaşlar ‘hayır’ cevabını verdi.
Sever, “Faiz oranlarının tek haneli rakamlara inmesiyle ülkemiz 642 katrilyon tasarruf sağladı. Bu paralarla bu yolları, hastaneleri, bu okulları, havaalanlarını, hızlı trenleri yaptık. Bu para sizlere hizmet olarak geri döndü. Ama bu paraları kaptıran, cebine atamayan, milletin cebinde kaldığı için büyük hüsran yaşayan faiz lobisinin ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştığı oyunlara kesinlikle meydan vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Akdeniz Oyunları sırasında mevcut belediyelerin her türlü engellemeleri yaptığını anlatan Sever, “Tüm bu engellemelere rağmen 1,5 yıl gibi kısa bir sürede Mersin’e 50 yılda yapılacak tesisleri zamanında kazandırdık. 800 milyon liralık bu projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Tarihin en görkemli, katılımı en yüksek Akdeniz Oyunları’nı Mersin’de gerçekleştirdik. 30 Mart’tan sonra da Mersin’i, Erdemli’yi yatırımla, üretimle buluşturacağız. Sayın başbakanımızın yanında olduğumuzu göstereceğiz” dedi.
Aday adaylarına teşekkür eden AK Parti Erdemli Belediye Başkan Adayı Alpaslan Gürgenç, konuşmasına müjdeli bir haberle başlamak istediğini belirterek, “Şubat ayı içerisinde Sorgun Barajı’nın temelini bakanımız, milletvekillerimiz ve sizlerle atacağız. Bu barajımızın yapılması bölge çiftçilerimizin cebine bir yılda 31 milyon dolar ek kazanç getirecek. Bu barajımız elektrik üretirken, işsizimize de iş kapısı olacak. 250 insanımıza istihdam olacak. 30 Mart’ın ardından ilk yapacağımız hizmet Erdemli Meyve Sebze Hali’ni bitirmek olacaktır. Hepsi hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yaptığı kısa konuşmada Erdemli’nin en büyük sorununun su olduğunu ifade eden Milletvekili Nebi Bozkurt ise “Erdemli’yi çaydanlıkların dibinde biriken kireçten kurtaracağız” diyerek yapılacak baraj ve göletlerle ilgili bilgi verdi. Bozkurt, AK Partili adaylara destek istedi.