Manisa Haberleri

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BALBAY:

Haber 01.02.2014 10:08 Cumartesi
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın Karşıyaka ziyareti sevgi seline dönüştü. Belediye ziyaretinde kapı önünde toplanan kalabalığa da seslenen Balbay, “Tüm Türkiye’yi Karşıyaka gibi yaptığımız gün, bu ülke çok daha iyi olacak” dedi.
CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığının ardından Karşıyaka Belediyesi’ni de ziyaret eden Balbay, Belediye Başkanı Cevat Durak ile birlikte devam ettiği programı sırasında gittiği her yerde sevgi gösterileriyle karşılandı. Belediye ziyaretinde kapı önünde toplanan kalabalığa da seslenen Balbay, “Tüm Türkiye’yi Karşıyaka gibi yaptığımız gün, bu ülke çok daha iyi olacak” diye konuştu.
“KİMSE BİZİ TUTAMAZ”
Karşıyaka Belediyesi’ni ziyaretinde Belediye Başkanı Cevat Durak tarafından kapıda karşılanan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Karşıyaka aydınlık insanların yoğun olduğu bir yer. Burada yüzde 60,70 oy alıyoruz ancak bundan sonra Karşıyaka’da hedef yüzde 80, iktidar iki seksen. Hep birlikte yürüdüğümüz gün bizi kimse tutamaz. İktidar olmak için oylarımızı artırmamız gerekir. Herkesle kol kola girmeliyiz. Ne kadar çok ortak payda, o kadar çok ortak fayda. CHP tüm renkleri kucaklıyor, asıl olan ana hedeftir. Halkın iktidarını kuracağız“ diye konuştu.
“SİYASET ADAMLARI ARTIK TUTUKLANMASIN”
Karşılamada konuşan Başkan Durak ise, Balbay’ı Karşıyaka’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Özgürlüklerin kısıtlanmamasını diliyorum. Adalet bir gün herkese lazım olacak. Siyaset adamları artık tutuklanmasın. Bundan sonraki süreçte aynı sıkıntıların yaşanmamasını diliyorum “ dedi.
MUAMMER AKSOY ANILDI
Mustafa Balbay, belediye ziyaretinin ardından, Başka Durak ile birlikte Prof. Dr. Muammer Aksoy’u anma törenine katıldı. 24 yıl önce silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden hukuk ve siyaset adamı Muammer Aksoy’un, Alaybey’de adını taşıyan rekreasyon alanında düzenlenen törene, ADD Karşıyaka Şube Başkanı Mustafa Kemal Öcal, dernek yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş da katıldı. Sancar Maruflu tarafından organize edilen törende konuşan Balbay, "Atatürkçü düşünceyi asla yok edemeyecekler” dedi.
“TUTUKLAMALAR BİZLERİN RUHUNU ÖLDÜREMEDİ”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel’in de katıldığı anma töreninde konuşan Balbay, “Muammer Aksoy bir grup aydınla birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurup ilk genel başkanı oldu. Onu öldürdüler ancak ruhunu asla öldüremediler. Günümüzde de tam tersi uygulanarak aydınların ruhunu öldürüp bedenlerini serbest bırakmaya çalışıyorlar. Tutuklamalar bizlerin ruhunu öldüremedi. Toplum gözünde kabul görmeyen davalarda tutuklananlar serbest kalmadıkça kendimi özgür kabul etmeyeceğim“ diye konuştu.
Balbay, daha sonra Karşıyaka Çarşısı’nda bir kitabevinde düzenlenen imza gününe katıldı.