Manisa Haberleri

ÇANKAYA’NIN KUMBARASI DOLUYOR

Haber 01.02.2014 10:15 Cumartesi
Çankaya Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmak için oluşturduğu oyuncak ve kitap kumbarası ilgi odağı oldu.
Çankaya Belediyesi’nin, Hizmet Binası önüne ve Kuğulupark’a yerleştirdiği kumbaraya yetişkinlerine yanı sıra, arkadaşlarına destek olmak isteyen çocuklar da, kitap ve oyuncaklarını bırakıyor.
Çankaya Belediyesi’nin, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmak üzere oluşturduğu oyuncak ve kitap kumbarası ilgi odağı oldu. İlk olarak Belediye Hizmet Binası önüne ve Kuğulupark’a yerleştirilen kumbaralara, yetişkinlerin yanı sıra, arkadaşlarına destek olmak isteyen çocuklar da, kitap ve oyuncaklarını bırakıyor.
Genç Yetişkinler Derneği üyesi üniversite öğrencileriyle ortak hareket eden Çankaya Belediyesi kumbara sayılarını arttırmayı planlıyor.
“DAYANIŞMA ALANINI GENİŞLETECEĞİZ”
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, dayanışmanın ve paylaşmanın önemini çocukların öğrenmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, arkadaşlarına destek olan çocuklara ve tüm Çankayalılara teşekkür etti.
Başkan Tanık, kumbara sayılarını arttırarak, dayanışmayı daha geniş bir alana yayacaklarını belirterek, “Merkezlere ulaşamayan vatandaşlarımız oyuncak ya da kitapları semtlerde bulunan Toplumsal Dayanışma Merkezi şubelerimize de bırakabilir” dedi.